Biathlon: bezkonkurencyjne Norweżki, Polki szóste

W biegu sztafetowym zaliczanym do punktacji Pucharu Świata w biathlonie, który rozegrano w austriackim Hochfilzen, Polska drużyna żeńska zajęła szóste miejsce. Zwyciężyły Norweżki przed 

 Na pierwszej zmianie doskonale w polskim zespole spisała się Krystyna Pałka. Dwa bezbłędne strzelania i szybki bieg przełożyły się na drugie miejsce po pierwszym odcinku, tuż za reprezentacją Francji.

Po drugiej zmianie było już nieco gorzej – Weronika Nowakowska-Ziemniak dwukrotnie dobierała na strzelnicy i spadła na szóstą lokatę. Miejsce to nie zmieniło się po biegu Moniki Hojnisz. Teoretycznie najsłabsza z naszych reprezentantek przekazała pałeczkę jako szósta, tracąc 1 min. 9 sekund do prowadzących Norweżek. Zamykająca polską sztafetę Magdalena Gwizdoń miała 25 sekund opóźnienia w stosunku do trzeciej lokaty.

Dobrze biegnąca Gwizdoń zmniejszyła stratę do około 20 sekund przed swoim pierwszym strzelaniem. Jedno dobieranie, przy szybszym strzelaniu bezpośrednich rywalek, sprawiło że Polki przegrywały z trzecimi Niemkami o ponad pół minuty.

Prowadząca zespół norweski Tora Berger nie pozostawiła złudzeń, co do tego kto był tego dnia najlepszy. Cztery kolejne zawodniczki również strzelały pewnie i nadzieje Biało-Czerwonych na podium prysły. Gwizdoń postanowiła zaryzykować i przyspieszyła oddawanie strzałów, przełożyło się to na cztery pudła i jedną karną rundę. Na szczęście miała sporą przewagę nad siódmą ekipą i spokojnie dobiegła do mety jako szósta.

Pewnie zwyciężyły Norweżki, a za ich plecami finiszowały Ukrainki. Najniższy stopień na podium przypadł Rosjankom.

Klasyfikacja:

  1. Norwegia
  2. Ukraina + 0:30
  3. Rosja + 0:45
  4. Niemcy + 0:57
  5. Francja + 1:17
  6. POLSKA  + 2:20

***

Kalendarz i klasyfikacja PŚ w biathlonie >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/