Biathlon w Oestersund: dziś sprinty

Występem na 15 km polskie biathlonistki narobiły nam sporych nadziei na duże emocje i dobre miejsca. Krystyna Pałka była jedną z najlepiej strzelających i zajęła siódme miejsce, Weronika Nowakowska-Ziemniak jechała szybciej od niej, ale nie wytrzymała presji ostatniego strzelania. Jak będzie na dystansie dwa razy krótszym?

W sobotę w Oestersund odbędą się dwie konkurencje – o 13:30 na dziesięciokilometrowy sprint wyruszą panowie. Kobiety pokażą się światu trzy godziny później. O ile  w rywalizacji męskiej emocji z udziałem Biało-Czerwonych wiele nie doświadczymy, to panie mogą dostarczyć nam fajnych przeżyć. Krystyna Pałka była ostatnio siódma, ale na krótszym dystansie może być jej ciężej o powtórzenie tego wyniku. Powód jest prosty – Polka dużo zyskuje w konkurencjach gdy więcej zależy od strzelania, w sprincie natomiast większą rolę należy jednak przypisać biegowi. Z drugiej strony – 7,5 km to nie jest dystans, którego nie mogłaby pokonać w dobrym czasie. Łącznie w biegu wystartuje 5 Polek, obsada będzie identyczna jak w czwartek.

Numery Startowe:

  • Nowakowska Ziemniak 12
  • Pałka 19
  • Gwizdoń 32
  • Bobak 60
  • Hojnisz 87

Jeżeli chodzi o faworytki to tutaj nic się nie zmienia, choć dziś większe szanse na zwycięstwo powinna mieć Daria Domraczewa, Białorusinka była ostatnio druga, ale miała świetny czas w samym biegu. Problemem może być dla niej wczesny numer startowy – szósty, przez który nie będzie mogła reagować na poczynania rywalek. Tora Berger, Olga Wilukhina i inne czołowe zawodniczki pobiegną z numerami między 20 a 50.

O 13:30 odbędzie sprint mężczyzn na 10 km. W środę na 20 km zwyciężył Martin Fourcade. Obrońca Pucharu Świata także w sobotę powinien być faworytem numer jeden. Pobiegnie jako trzydziesty zawodnik, minutę przed nim ruszy główny konkurent – Emil Hegle Svendsen (nr. 28). Świetny w biegu indywidualnym Dominik Landertinger, podobnie jak Daria Domraczewa u pań będzie przecierał szlaki rywalom i pojedzie z siódmym numerem.

Na liście startowej jest też Ole Einar Bjoerndalen, Król biathlonowych tras nie stawił się na starcie  poprzedniej konkurencji z powodu przeziębienia, ale dziś spodziewany jest jego występ.

Polskę reprezentować będą Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek i Grzegorz Bril. Pojadą z numerami 63, 70 i 92. Mamy nadzieję, że nie będą one odpowiadać lokatom zajętych przez naszych zawodników i któryś z nich pokusi się o miejsce w czołowej sześćdziesiątce dające prawo startu w niedzielnym biegu pościgowym.

***

Kalendarz PŚ i klasyfikacje >>

***

Początek zawodów mężczyzn o 13:30, kobiet o 16:30. Informacje o transmisjach, nie tylko sportów zimowych znajdziecie na stronie Tele-Sport.pl.

***


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/