Biathlon: zapowiedź biegu pościgowego kobiet w Pokljuce

W sobotę o 15:00 w słoweńskiej Pokljuce zostanie rozegrany bieg pościgowy kobiet na 10 km. Weźmie w nim udział pięć reprezentantek Polski.

Po wczorajszym sprincie w uprzywilejowanej pozycji będą przede wszystkim Gabriela Soukalova i Miriam Goessner. Obie zawodniczki z przewagą około pół minuty wyruszą na trasę sobotniego biegu pościgowego. W praktyce oznacza to, że mają jedną karną rundę zapasu nad pozostałymi uczestniczkami.

Za plecami prowadzącej dwójki będzie za to bardzo ciekawie – trzecią Białorusinkę Skardino i dziewiątą Selinę Gasparin dzielić będzie na starcie zaledwie 9 sekund. Zapewne jeszcze przed pierwszym strzelaniem biathlonistki te połączą się w jedną, szeroką grupę. Wśród nich będzie, dobrze biegająca w tym sezonie, Magdalena Gwizdoń. Jeżeli nie zawiedzie jej strzelanie, to może być bardzo miłe popołudnie dla polskich kibiców.

Ze sporymi stratami ruszą wielkie faworytki i liderki klasyfikacji biegu na dochodzenie. Tora Berger pojedzie jako 27., Synnoeve Solemdal ruszy z numerem 41., a Darii Domraczewej nie zobaczymy w ogóle, gdyż nie startowała w sprincie. Zawodniczek z dalszych miejsc nie można jednak lekceważyć, gdyż ich straty nie są duże (na przykład Berger – 1:12) i to nie jest dystans, którego nie mogłyby odrobić. Szczególnie na dziesięciokilometrowej trasie z czterema strzelaniami. W tej grupie jest kilka uznanych nazwisk, m.in. Kaisa Makarainen, Teja Gregorin, Olga Wiłuhina czy Olena Pidruszna.

Na odrabianie strat mają też nadzieję Polki – Weronika Nowakowska-Ziemniak i Krystyna Pałka spisały się w sprincie poniżej oczekiwań i dziś będą mieć pole do popisu. Z kolei przed Agnieszką Cyl pojawia się szansa na kolejny dobry rezultat, dziewiętnaste miejsce do dobra pozycja wyjściowa by zaatakować, nawet pierwszą dziesiątkę. Z nadziejami na punkty PŚ przystąpi do biegu Monika Hojnisz, która do punktowanej pozycji będzie tracić na początku osiem sekund.

Lista startowa:

  1. Soukalova
  2. Goessner + 0:02
  3. Skardino + 0:30
  4. Semerenko Wita + 0:31
  5. Dorin Habert + 0:34
  6. Gwizdoń + 0:34 
  7. Henkel + 0:34
  8. Vitkova + 0:36
  9. Gasparin + 0:39
  10. Glazyrina + 0:47
—-
19. Cyl + 1:10
29. Pałka +1:23
37. Nowakowska-Ziemniak + 1:43
43. Hojnisz + 1:53 
Początek biegu o 15:00, niestety na ten moment żadna z polskojęzycznych stacji nie zapowiada relacji na żywo. O 18:30 Eurosport planuje powtórkę. Fanom biathlonu polecamy kanały niemieckiej telewizji państwowej – ARD i ZDF, które na przemian transmitują LIVE każdy z biegów biathlonowego Pucharu Świata. Są dostępne w każdej platformie cyfrowej. Cyfra Plus – kanały 300 i 301.

***

Wcześniej – o 12:45 w Pokljuce odbędzie się bieg pościgowy mężczyzn. Do obejrzenia w Eurosporcie. Więcej informacji o transmisjach sportowych na Tele-Sport.pl

***

Klasyfikacja generalna i terminarz PŚ w biathlonie >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/