Biathlonowa sztafeta kobiet w Oberhofie – zapowiedź

Po dwóch etapach biegowego Tour de Ski, od czwartku niemiecki Oberhof znów będzie prestiżowych zawodów. Tym razem do tej niemieckiej miejscowości zjadą się czołowi biathloniści i biathlonistki. Rywalizacja w czwartej rundzie Pucharu Świata potrwa do niedzieli – rozpocznie się od żeńskiej sztafety 4×6 km. 

Będzie to już druga w sezonie rywalizacja sztafet. Wcześniej zawody drużynowe rozegrano w austriackim Hochfilzen. Wygrały je Norweżki, drugie były Ukrainki, trzecie Rosjanki. Polki, mimo deklaracji walki o podium, musiały się zadowolić szóstą lokatą. W czwartek wystartują z nadziejami na lepszą lokatę.

Skład będzie identyczny jak poprzednio, zmieni się natomiast kolejność w jakiej pobiegną Biał0-Czerwone. Na pierwszej zmianie wystąpi Krystyna Pałka, po niej zaprezentuje się Magdalena Gwizdoń, trzecia będzie Monika Hojnisz, a na czwartym „kółku” zaprezentuje się Weronika Nowakowska-Ziemniak. Ta ostatnia ma za sobą start w pożegnalnym biegu Magdaleny Neuner. Na stadionie Veltins Arena w Gelsenkirchen Polka była siódma w stawce dziesięciu zawodniczek. Po biegu narzekała na przeziębienie i nie była pewna występu w Oberhofie. W reakcji na wystawienie do składu na facebooku napisała tak:

Niestety pomimo mojego raczej kiepskiego samopoczucia i próśb trener postanowił przydzielić mi ostatnią zmianę,cóż….
Relacja jak zawsze w Eurosporcie o godzinie 17.30

Większość czołowych ekip wystartuje w optymalnych składach. Największe problemy z ustaleniem składu mieli Niemcy. Z powodu choroby niemożliwy jest start, zajmującej obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ  Andrei Henkel.

***

Początek biegu sztafetowego 4×6 km o 17:30.

***

Klasyfikacje i terminarz Pucharu Świata w biathlonie >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/