Biathlonowy PŚ w Hochfilzen – zapowiedź sprintu mężczyzn

W piątek o 11:30 rozpocznie się druga runda biathlonowego PŚ. Tym razem najlepsi zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w austriackim Hochfilzen. Jako pierwsi na trasie dziesięciokilometrowego sprintu pokażą się panowie.

Po trzech indywidualnych konkurencjach w Oestersund liderem Pucharu Świata jest jego obrońca – Francuz Martin Fourcade. Zdobył on 151 na 180 możliwych punktów, zaliczając już dwie wygrane. Jedynym biegiem, w którym nie stał na najwyższym stopniu podium był właśnie sprint, gdzie sklasyfikowano go dopiero na 10. miejscu. Niespodziewany triumf odniósł wtedy Kanadyjczyk Jean Philippe Legullec – jeden z niewielu którzy mieli stuprocentową skuteczność na strzelnicy.

Legullec nie utrzymał jednak zdobytej przewagi podczas biegu na dochodzenie, tam kapitalną dyspozycją znów błysnął Fourcade. Dobrze przygotowany do sezonu wydaje się być także Hegle Emil Svendsen. Norweg traci w „generalce” tylko 30 punktów i ewentualny dobry start w sprincie, a potem w sobotnim biegu pościgowym, mógłby nawet dać mu plastron lidera Pucharu Świata. Uwagę trzeba będzie zwrócić też na Austriaków, którzy przed własną publicznością spróbują poprawić swoje dobre rezultaty z Oestersund. W klasyfikacji generalnej Landertinger, Eder, Pinter i Sumann są co prawda w drugiej dziesiątce, ale każdy z nich ma za sobą po jednym miejscu w pierwszej szóstce w pojedynczych zawodach. Dwaj stawali nawet na podium – Sumann był trzeci w sprincie, Landertinger drugi na 20 kilometrów. Zapewne wszyscy zacierają ręce na niedzielną sztafetę, ale już w piątek będą chcieli zadowolić liczną publiczność w Hochfilzen.

Grupa faworytów jak zwykle będzie bardzo szeroka – na dobre starty stać kilkudziesięciu biathlonistów. Do Austrii udało się czterech Polaków. Skład z Oesteresund (Pływaczyk, Bril, Szczurek) poszerzono o Adama Kwaka z myślą o występie w sztafecie.

Przenosiny pucharowej karuzeli ze Szwecji do Austrii mogą wprawić niektórych w szok termiczny. W Oestersund temperatury spadały poniżej -15 stopni Celsjusza, w Austrii póki co utrzymują się minimalnie poniżej zera i towarzyszą im obfite opady śniegu. Od piątku ma być nieco zimniej ale i słonecznie.

***

Klasyfikacja i terminarz biathlonowego PŚ >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/