Kowalczyk liderką PŚ!

W biegu łączonym rozegranym w Canmore Justyna Kowalczyk zajęła pierwsze miejsce. Na dystansie 15 km Polka okazała się zdecydowanie najlepsza i awansowała na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

W części rozgrywanej techniką klasyczną Polka prowadziła praktycznie od początku. Do pewnego momentu za jej plecami utrzymywało się kilka rywalek. Tuż przed zmianą nart i stylu Kowalczyk została już sama. Ostatnią, która „odpadła” była Norweżka Steira.

Druga część dystansu tylko pogłębiła przepaść między biegaczką z Kasiny a resztą stawki. Po drodze zgarnęła ona jeszcze 30 punktów za zwycięstwa na lotnych premiach i pewnie triumfowała po raz drugi w sezonie.

Jako że Amerykanka Kikkan Randall zajęła dziewiąte miejsce, Kowalczyk przejęła pozycję liderki Pucharu Świata, odbierając plastron nieobecnej w Kanadzie Marit Bjoergen.

27. miejsce zajęła Paulina Maciuszek!

Wyniki:

  1. Kowalczyk
  2. Kylloenen + 0:24
  3. Skofterud +0:35

***

Klasyfikacja i terminarz PŚ >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/