Mistrzostwo Domraczewej, Hojnisz szósta w biegu masowym

Białorusinka Daria Domraczewa wygrała biathlonowy bieg ze startu wspólnego i zdobyła trzeci na tych igrzyskach złoty medal. Najlepsza z Polek, Monika Hojnisz zajęła szóste miejsce.

Białorusinka, która ma już na koncie triumfy w biegach pościgowym i indywidualnym właściwie nie pozostawiła rywalkom żadnych szans. Na pierwszych trzech strzelaniach była bezbłędna, co przy jej szybkości na trasie mogło oznaczać tylko jedno – bezpieczną przewagę przed ostatnią wizytą na strzelnicy. Podczas niej Domraczewa spudłowała jeden raz, ale nie miało to wpływu na przebieg rywalizacji, dokładnie taki sam błąd popełniła bowiem goniąca ją Czeszka Gabriela Soukalova. Czeszka przyjechała na metę 20 sekund za triumfatorkę.

Wielkich emocji dostarczyła za to walka o brąz. Jeszcze po ostatnim strzelaniu na medalowym miejscu jechała Niemka Evi Sachenbacher-Stehle (20/20 w strzelaniu). Za jej plecami czaiły się jednak trzy zawodniczki – Tirill Eckhoff z Norwegii, Teja Gregorin ze Słowenii i Polka Monika Hojnisz. Na finałowym okrążeniu wielką szybkość pokazała Eckhoff, która dogoniła Niemkę i na ostatniej prostej zdobyła brązowy medal. Hojnisz dojechała na szóstym miejscu i tym razem nie może sobie wiele zarzucić – miała bowiem stuprocentową skuteczność na strzelnicy.

Pozostałe startujące w biegu Polki – Krystyna Pałka i Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęły odpowiednio miejsca 19. i 20. Przed sztafetą martwi kiepska postawa biegowa Pałki (tylko dwa pudła na strzelnicy) i duża ilość niecelnych strzałów Nowakowskiej (biegła dziś aż cztery karne rundy).