Znów będzie ostro – wraca Marit Bjoergen

W sobotę we francuskim La Clusaz odbędzie się bieg masowy kobiet na 10 km techniką klasyczną zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich. W zawodach, po długiej przerwie, wystartuje Norweżka Marit Bjoergen.

Justyna Kowalczyk wygrała już prestiżowy Tour de Ski, ale nie ulega wątpliwości, że najważniejsze dla niej są Mistrzostwa Świata. Polka, która w sobotę skończy 30 lat, postawiła sobie za cel zdobycie złotego medalu w Val di Fiemme. By to stało się faktem potrzeba przynajmniej raz pokonać Marit Bjoergen. Problem w  tym, że ta wygrywała w tym sezonie za każdym razem gdy pojawiała się na starcie.

Trzba jednak pamiętać, że jej forma jest sporą zagadką – ostatni raz widzieliśmy ją na nartach w Kuusamo – 3o listopada ubiegłego roku. Potem odpuściła starty w Kanadzie i kilka dni przed rozpoczęciem wycofała się z Tour de Ski. Powodem były kłopoty z sercem, które podobno ma już za sobą.

W biegu masowym techniką klasyczną Justyna Kowalczyk będzie faworytką do zwycięstwa. Ten dystans to jej domena – nie wiadomo tylko na ile mocna jest Bjoergen. Jeżeli z jej dyspozycją jest wszystko w porządku, to możemy spodziewać się kapitalnej walki. Norweżka to jedyna chyba w stawce narciarka, będąca w stanie rywalizować z Polką w „klasyku”.

Profil trasy w La Clusaz:

Panie trzykrotnie pokonają okrążenie o długości 3,3 km. Podczas każdej pętli będą zmagać się z kilkoma podbiegami, które powinny szybko rozerwać stawkę i ukształtować wąską czołówkę. Oprócz faworyzowanego duetu groźne będą zapewne Finki, bardzo dobrze spisujące się w biegach klasykiem. Najlepsza z nich Krista Lahteenmaki była czwarta podczas Tour de Ski i dwukrotnie stała na podium po rywalizacji właśnie tym stylem. Na identycznym dystansie podczas szóstego etapu wspomnianego cyklu Justyna wygrała przed Kristin Steirą i wspomnianą reprezentantką Finlandii.

Bieg rozpocznie się o 11:15 i będzie transmitowany przez Eurosport 2 oraz TVP 2.

***

Wszystko o PŚ w biegach >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/