Dario Cologna mistrzem po raz drugi

Dario Cologna został po raz drugi na tych igrzyskach mistrzem olimpijskim. Tym razem Szwajcar wygrał bieg indywidualny techniką klasyczną na 15 km, wcześniej triumfował zaś w biegu łączonym.

Szwajcar plasował się w czołówce od pierwszych pomiarów czasu. Przez 5 kilometrów nieznacznie ustępował jednak rewelacyjnemu Finowi Livo Niskanenowi. Wyprzedził go dopiero na punkcie po 8 km. Około dziesiątego kilometra do walki o medale włączyli się Szwedzi – Johan Olsson i Daniel Richardsson. Dzięki świetnej końcówce zapewnili sobie oni srebrny i brązowy medal. Niepocieszony był Niskanen, który przegrał brąz z Richardssonem o 0,2 s.

Najlepiej spośród czterech startujących Polaków wypadł Maciej Kreczmer, który zajął miejsce pod koniec trzeciej dziesiątki, konkretnie 29.