Domraczewa najlepsza w biegu pościgowym, Polki tym razem nieco słabiej

Daria Domraczewa wygrała bieg pościgowy biathlonistek na 10 km podczas Igrzysk w Soczi. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz zajęła 19. miejsce, choć przez długi czas mogła mieć nadzieję na lokatę w ścisłej czołówce.

Białorusinka sięgnęła po złoto łącząc wspaniały bieg z niemal idealnym strzelaniem. Pomyliła się tylko przy ostatnim pocisku, w chwili gdy losy pierwszego miejsca były już rozstrzygnięte. Domraczewa wygrała awansując o dziewięć miejsc w stosunku do sprintu, na podstawie którego układano listę startową biegu pościgowego. Drugie miejsce, ze stratą 38 sekund przypadło Torze Berger, która strzelała identycznie jak triumfatorka, a startowała z dziesiątej pozycji. Trzecią lokatę i brązowy medal wywalczyła w wielkim stylu Słowenka Teja Gregorin, która awansowała aż o 12 pozycji. Jeszcze bardziej imponujący był „skok” czwartej na mecie Czeszki Soukalovej – ona przesunęła się z 29. miejsca.

Najlepszą z Polek była tym razem Monika Hojnisz, która na trasę ruszyła jako 21, a finiszowała 2 miejsca wyżej. Przez długi czas – po trzech bezbłędnych strzelaniach miała ona jednak szanse nawet na medal. Na ostatnią próbę strzelecką wjechała na siódmym miejscu z minimalną stratą do miejsc na podium. Wobec pomyłek wyprzedzających ją biathlonistek, miała doskonałą okazję na życiowy sukces. Niestety w tym momencie zawiodła ją precyzja i została zmuszona do dwukrotnego pokonania karnej rundy. O jedno miejsce za Hojnisz finiszowała Nowakowska-Ziemniak (2 karne rundy), dla której oznaczało to spadek aż o 13. miejsc.

Poza trzydziestką bieg ukończyły Krystyna Pałka (34. pozycja), i Magdalena Gwizdoń (38. miejsce).