Bieg pościgowy w Oestersund przerwany. Wiało za mocno.

W Oestersund przerwano po trzech strzelaniach bieg pościgowy kobiet zaliczany do Pucharu Świata. Wiatr był tak silny, że wiele zawodniczek nie potrafiło strącić choćby jednego z pięciu krążków na strzelnicy.

Na trasę rywalizacji jako pierwsza ruszyła triumfatorka sprintu – Ann Krisitn Flatland z Norwegii, miała ona 16 sekund przewagi nad Olgą Zajcewą oraz 22 sekundy nad Torą Berger. Z dużymi (ponad 90-sekundowymi) stratami ruszyły do boju Polki – Krystyna Pałka, Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń.

Na pierwsze strzelanie Flatland dojechała przed trójką zawodniczek: Domraczewą, Berger oraz Zajcewą. Przewaga wynosiła ok 20 sekund, ale szalejący wiatr bardzo wydłużył jej próbę. Norweżka udała się na jedną karną rundę i spadła na drugie miejsce. Wyprzedziła ją Daria Domraczewa, która była bezbłędna. Polki strzelały fatalnie – 5 pudeł miała Hojnisz, 4 Pałka. Tylko jeden pocisk nie trafił do celu w przypadku Magdy Gwizdoń, co dało jej awans z 53. miejsca na 34.

Druga próba była doskonała  w wykonaniu Flatland oraz Zajcewej. Ta pierwsza ruszyła na trasę 11 sekund przed Rosjanką. Jeden błąd miała znów Magdalena Gwizdoń, co pozwoliło jej awansować już na 11. miejsce. Bezbłędna była Krystyna Pałka i przesunęła się na 29. miejsce. Poprawiła się znacząco także Monika Hojnisz, jej bilans to jedno pudło i 57. miejsce.

Po trzech strzelaniach prowadziła Daria Domraczewa – Białorusinka miała tylko 2 karne rundy, podczas gdy Zajcewa i Flatland biegały po 3 okrążenia. Daria miała 18 sekund przewagi nad piątkową triumfatorką. Wiele zawodniczek musiało biegać po 3, 4 kółka. Wobec tego rewelacyjny musiał być wynik Krystyny Pałki – 1 pudło umożliwiło jej awans na 13. miejsce. Gwizdoń strąciła tylko 1 krążek i spadła na 32. lokatę. Prawdziwego cudu dokonywała w tych warunkach Kanadyjka Heinicke, która awansowała z 57. na 6. miejsce!

W tym momencie sędziowie zdecydowali się przerwać zawody, gdyż wiatr znacząco wypaczał wyniki rywalizacji. Odwołano także zaplanowany na 13:30 bieg mężczyzn.