Bieg pościgowy w Ruhpolding dla Soukalovej

Gabriela Soukalova wygrała bieg pościgowy kobiet w Ruhpolding zaliczany do punktacji PŚ w biathlonie. Czeszka umocniła się na czele klasyfikacji generalnej. Najlepsza Polka – Weronika Nowakowska-Ziemniak była 24.

Pierwszy raz od kilku lat bieg pościgowy rozegrano na podstawie wyników biegu indywidualnego na 15 km. W związku z tym różnice z czwartkowej rywalizacji trzeba było podzielić przez dwa. Soukalova ruszyła na trasę 17 sekund przed Darią Domraczewą. Jako dwudziesta ze stratą 1:08 wyjechała Weronika Nowakowska-Ziemniak. Pozostałe Polki był w czwartej dziesiątce z ponad dwuminutowymi stratami.

Soukalova podczas wszystkich czterech wizyt na strzelnicy spisywała się doskonale – nie zaliczyły ani jednej karnej rundy i pewnie wygrała kolejne zawody pucharowe. Druga lokata przypadła Norweżce Torze Berger, która startując z piątego miejsca zdołała przesunąć się na podium i finiszowała niespełna 10 sekund za zwyciężczynią. Jeszcze bardziej imponujący skok zaliczyła trzecia Kaisa Makarainen. Finka startowała jako dziesiąta i awansowała o 7 miejsc mimo trzech karnych rund. W nagrodę przesunęła się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

Nowakowska-Ziemniak rozpoczęła dobrze – po bezbłędnym pierwszym strzelaniu była na ósmym miejscu. Potem było już tylko gorzej – łącznie cztery pudła zepchnęły najszybszą z Polek na 24. lokatę. Dwa miejsca niżej zakończyła Krystyna Pałka, ale w jej przypadku trzeba mówić o sukcesie – skuteczność strzelecka 19/20 pozwoliła jej awansować o 22 miejsca.

Punktów nie zdobyły Magdalena Gwizdoń- 41. miejsce i Monika Hojnisz – 48. pozycja.

Wyniki:

1. Soukalova
2. Berger + 0:10
3. Makarainen + 0:39

24. NOWAKOWSKA-ZIEMNIAK + 2:25
26. PAŁKA + 2:36
41. GWIZDOŃ + 4:02
49. M. HOJNISZ + 5:02

***

Klasyfikacja generalna PŚ >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/