Bitwy nie było. Legia z Pucharem.

Legioniści strzelili trzy gole i wznieśli Puchar Polski na niemal pustej arenie w Kielcach.  Michał Żyro miał udział  przy każdej z bramek, jak i przy pudle w pierwszej połowie. Ruch ”spalił się” w finale, nie przeprowadzał groźnych akcji. Jedyne chwile grozy mogli przeżyć, gdy kibice z Warszawy odpalili pirotechnikę.

Po siedmiu minutach gry Ljuboja wyprowadził Legię  na prowadzenie. Zaczęło się Wawrzyniaka, który  zagrał do Żyry na lewą flankę. Ten zacentrował do Radovica, piłka trafiła do jego rodaka, a błąd w kryciu popełnił Rafał Grodzicki zostawiając Serba całkowicie samego.

Zaledwie kwadrans później Michał Żyro miał okazję na podwyższenie wyniku na 2:0. Dostał prostopadłe podanie ze środka pola od Ljuboju, podcholował piłkę i mając przed sobą tylko bramkarza Ruchu, miast go przelobować za długo trzymał piłkę u nogi. Peskovic sam na sam z zawodnikiem obronił…próbę strzału?  Chwilę później Wojskowi mogli prowadzić dwoma bramkami, ale sędzia liniowy wskazał na spalonego po tym gdy piłka znalazła się w siatce po strzale Ljuboji.

Trener Waldemar Fornalik po zaledwie 30 minutach musiał przeprowadzić wymuszoną zmianę w składzie. Za  kontuzjowanego Marcina Malinowskiego wszedł 20-letni Paweł Lisowski.

W 39 minucie Andrzej Niedzielan był faulowany przed polem karnym. Z rzutu wolnego sprzed ?szesnastki? strzelał  Łukasz Burliga. Po  nim piłka przeszła nad poprzeczką.

W pierwszej połowie piłkarze z Chorzowa nie zagrażali bramce Kuciaka, skupili się na defensywie. Można było odczuć, że ”pachnie golem” dla Legionistów. W 42 minucie Żyro w tempo dograł do Radovica na czwarty metr. Ten tylko dostawił nogę i strzelił gola do szatni na 2:0.

W 47 minucie Kucharczyk doszedł do piłki niekryty przez defensorów Ruchu.  Strzelił, ale niedokładnie.

W drugiej połowie tempo meczu wzrosło i jego efektem był trzeci gol dla Legii. Ljuboja po niemal godzinie gry podał do wbiegającego Żyry, który nie zmarnował kolejnej okazji strzelając tuż obok próbującego interweniować na przedpolu Peskovica.

Arbiter Hubert Siejewicz po niemal 70 minutach gry zarządził przerwę w grze po obrazkach, które możecie kojarzyć z Wielkich Derbów Śląska.  Kibice Legii odpalili pirotechnikę, dym unosił się nad murawą,  sam Michał Żewłakow i Radovic udali się pod ich sektor, spiker zapowiadał walkower, sytuacja się nie uspokajała. Do końca meczu trwały kolejne salwy petard. Obecny na trybunie sztab reprezentacji na czele z Franciszkiem Smudą z pewnością zebrał materiały na temat chętnych do grze w kadrze pirotechników.  Stojący po przeciwnej stronie stadionu ”Niebiescy” zdjęli odzież wierzchnią i reagowali dopingiem na salwy petard.

Co można powiedzieć o frekwencji? Dość niska w Kielcach. Poza sektorami kibiców Ruchu i Legii stadion świecił pustkami.  – Świetna promocja polskiej piłki – pusty stadion w Kielcach. Mamy chyba przypadkowo (?) do czynienia z największym sektorem buforowym w historii futbolu. Stadionem buforowym. – napisał na swoim fb profilu Przemysław Rudzki.

Sędzia przedłużył mecz o 6 minut ze względu na zamieszki na trybunie Wojskowych. W końcówce Ruch miał szanse na honorowego gola po zamieszaniu w polu karnym. Po rzucie rożnym piłka zaplątała się między nogami obrońców, ale czujny między słupkami był Kuciak . Ostatni raz Ruch Chorzów zdobył finał Pucharu Polski 16 lat temu…i jeszcze sobie na triumf poczeka.

PS. Gdzie była ochrona, gdy wnoszono na stadion race?


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Kasia Bącalska
Dziennikarstwem zainteresowałam się paradoksalnie w klasie dziennikarskiej. Zaczynałam od organizacji wydarzeń kulturalnych w Katowicach m.in (Tydzień Teatrów Lalkowych), reportaży z "dzielnicy", felietonów sportowych dla gazetki szkolnej i tekstów "do szuflady". Przestało mi to wystarczać i zaczęłam publikować na pubsport.pl (znaleźć mnie też możecie na blogu - jedenastunamurawie.blox.pl) oraz na portalu transfery.info. W marcu tego roku poprowadziłam prezentację zawodników GKS Katowice wespół z Radosławem Bryłką - rzecznikiem klubu. Od października studentka.....choć jeszcze nie wie jaki kierunek i lokalizację weźmie na ster.
http://jedenastunamurawie.blox.pl/html