Bjoergen rozgromiona w biegu łączonym, złoto dla Johaug

Therse Johaug wygrała bieg łączony na 15 km podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Falun 2015. Dopiero szóste miejsce zajęła Marit Bjoergen. 

Od początku pętli stylem klasycznym na czele znalazła się sześcioosobowa czołówka, w które jechały Szwedki Charlotte Kalla i Sofia Bleckour, Norweżki Therese Johaug, Marit Bjoergen i Astrid Jacobsen oraz Finka Kerttu Niskanen. Grupa ta szybko zwiększała przewagę nad resztą stawki.

Krótko przed strefą zmiany nart mocne tempo podyktowała faworytka gospodarzy Charlotte Kalla. Udało jej się rozerwać grupę, ale kroku dotrzymać jej zdołały dwie Norweżki – Johaug i Jacobsen. O dziwo nie wytrzymała Marit Bjoergen, która spadła na szóste miejsce i przestała liczyć się w walce o medale.

Czołowa trójka dojechała razem do ostatniego okrążenia, gdzie na najtrudniejszym podbiegu zaatakowała Johaug. Rywalki nie potrafiły odeprzeć tego ataku i musiały pogodzić się, że stratą szans na złoto. Johaug spokojnie dotarła do mety jako pierwsza, a srebro przypadło Jacobsen po walce na finiszu z wycieńczoną Kallą.

Czwarte miejsce zdobyła Finka Niskanen, czwarta była rewelacyjna Szwedka Bleckour, a dopiero szósta, ze stratą ponad 90 sekund dotarła Bjoergen.

W biegu wystąpiły dwie Polki – Kornela Kubińska zajęła 24. miejsce, a 28. była Ewelina Marcisz.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz