Bjoergen wygrała sprint w Kuusamo, pech Kowalczyk w półfinale

Justyna Kowalczyk upadła w półfinale i nie awansowała do decydującego biegu w otwierających sezon biegów narciarskich zawodach sprinterskich techniką klasyczną w Kuusamo. Zwyciężyła Marit Bjoergen. 

Kowalczyk w swoim półfinale była na prowadzeniu i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Za jej plecami jechała wówczas m.in. Marit Bojergen. Polka zaliczyła jednak upadek około 150 m przed metą, co wybiłą ją z rytmu i wyeliminowało z walki o awans. 

W decydującym biegu Bjoergen pokonała Słowenkę Katję Visnar i swoją rodaczkę Maiken Caspersen Fallę. Kowalczyk została ostatecznie sklasyfikowana na siódmym miejscu. 

W rywalizacji mężczyzn triumfował Norweg Brandsdal, a na podium stanęli też jego rodacy Northug i Fossli. Kolejne biegi zaliczane do PŚ już w niedzielę, także w Kuusamo.

fot. Newspower Canon

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz