Bjoergen zapowiada start we wszystkich konkurencjach

„Mój plan to start we wszystkich sześciu konkurencjach w Falun” – powiedziała Marit Bjoergen w rozmowie z przedstawicielami mistrzostwa świata  w narciarstwie klasycznym 2015. 

Norweżka w dwóch ostatnich edycjach światowego czempionatu wygrała osiem złotych i dwa srebrne medale. W Falun ma zamiar mocno podreperować tę statystykę i zdobyć kolejne krążki.

„Mój plan to start we wszystkich sześciu konkurencjach w Falun – powiedziała Bjoergen.

W czwartek norweską multimedalistkę czeka pierwszy test – sprint techniką klasyczną. Narciarka przyznaje, że bardzo trasy w Szwecji bardzo jej odpowiadają, a organizatorzy przygotowali je wyśmienicie. Bjoergen chciałaby zacząć mistrzostwa od wygranej:

To jest jeden z moich najlepszych sezonów sprinterskich i jestem jedną z faworytek w czwartek. Byłoby świetnie rozpocząć mistrzostwa od wygrania sprintu – przyznała Norweżka.

Czwartkowe sprinty rozpoczną się od kwalifikacji planowanych na 13:00.

źródło: falun2015.com

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz