Bolt wciąż najszybszy

Jamajczyk Usain Bolt został mistrzem olimpijskim na 100 metrów. W finale wyprzedził swojego rodaka Johana Blake’a  i Amerykania Justina Gatlina. 

Bolt zwyciężył wyraźnie, uzyskując świetny czas 9,63 s. Drugi na mecie Blake, który według wielu był w stanie pokonać rekordzistę świata, zanotował czas 9,75. Brąz przypadł Amerykaninowi Justinowi Gatlinowi (9,79). Tuż za podium z rezultatem 9,80  znalazł się inny reprezentant USA – Tyson Gay. Kompletnie zawiódł natomiast były rekordzista świata Asafa Powell, trzeci z Jamajczyków startujących w finale. Powell zajął ósme miejsce.

Usain Bolt obronił tytuł z Pekinu, kiedy to ustanowił także rekord świata – 9,68. Dzisiejszy wynik jest „tylko” rekordem olimpijskim, gdyż Jamajczyk w 2009 roku przebiegł sto metrów w 9,58 sekundy.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz