Magiczna noc Lewandowskiego – cztery gole przeciw Realowi

Borussia Dortmund wygrała z Realem Madryt 4:1 w meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów. Wszystkie bramki dla niemieckiego zespołu strzelił Robert Lewandowski.
Strzeleckie eldorado Lewandowskiego rozpoczęło się już w 9. minucie, gdy z bliskiej odległości zamienił on na bramkę dośrodkowanie z lewego sektora boiska.

W kolejnych minutach gra była wyrównana, nawet z lekkim wskazaniem na Real. Królewscy wykonywali sporo stałych fragmentów gry, a po jednym z nich byli bardzo bliscy wyrównania. Uderzenie Ronaldo obronił jednak Weidenfeller. Kilka minut przed przerwą goście wyprowadzili zabójczą kontrę, w której pomógł im jeszcze obrońca BVB Hummels. Piłkę do pustej bramki wpakował Cristiano Ronaldo.

W ciągu początkowych dwudziestu minut drugiej połowy do historii Ligi Mistrzów i polskiej piłki przeszedł Lewandowski. Były napastnik Lecha Poznań trzykrotnie pokonał Diego Lopeza, popisując się całą gamą piłkarskich umiejętności.

Szczególnej urody była przede wszystkim bramka na 3:1. Czwarte trafienie to pewnie wykorzystany rzut karny.

Real do końca walczył o odrobienie strat, ale nie zdołał już zaskoczyć Weidenfellera. Blisko tego był Ronaldo, ale przegrał on pojedynek z niemieckim bramkarzem. Okazję na piątą bramkę miał też Robert, ale jego kopnięcie z 20 metrów na rzut rożny wybił Diego Lopez.