Bramka Artura Sobiecha w LE [wideo]

Polski napastnik Artur Sobiech zdobył gola dla Hannoveru 96 w meczu z Twente Enschede w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Sobiech wpisał się na listę strzelców w 67. minucie, był to kontaktowy gol dla gości, którzy do tej chwili przegrywali 0:2. Sześć minut później Wisgerhof skierował piłkę do własnej siatki i doprowadził do wyrównania i podziału punktów.

Trafienie Sobiecha:

***

Udinese Calcio zremisowało na własnym stadionie z Anży Machaczkała 1:1. Wyrównującego gola Włosi zdobyli w doliczonym czasie gry  za sprawą niezawodnego Antonio Di Natale. Rosyjska drużyna prowadziła od 45. minuty i samobójczej bramce Padelliego. Polski bramkarza Wojciech Pawłowski przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych klubu z Udine.

***

Bardzo dużo bramek padło w Brnie, gdzie Young Boys przegrali z Liverpoolem 3:5. Skrót z tego spotkania warto obejrzeć chociażby dla komicznego samoboja, jakiego w 3. minucie zdobył gracz gospodarzy Ojala:

***

Bezproblemowo rozpoczęli marsz po obronę trofeum piłkarze Atletico Madryt, którzy na wyjeździe pokonali 3:0 izraelski Hapoel Tel-Aviv. Co więcej – Rojiblancos poradzili sobie w tym meczu bez najlepszego strzelca poprzednich dwóch edycji LE – Radamela Falcao. W zdobywaniu goli wyręczyli go Raul Garcia, Cristian Rodriguez i Diego Costa.

***

Dużo gorzej w rywalizacji hiszpańsko-izraelskiej wypadł Athletic Bilbao, który tylko zremisował u siebie z Hapoelem Kiryat Shmona 1:1.

***

Udaną pogoń zaliczyli gracze Olympique Marsylia, którzy jeszcze w 83. minucie przegrywali w Stambule Fenerbahce 0:2. Wyrównującego gola udało im się zdobyć w 94. minucie gry.

***

Inny przedstawiciel Ligue 1 – Bordouax rozbił u siebie Club Brugge 4:0. Ludovic Obraniak nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych francuskiego zespołu.

***

90 minut w barwach Steauy Bukareszt rozegrał Łukasz Szukała. Jego drużyna zremisowała na wyjeździe ze Stuttgartem 2:2.

***

PSV Eindhoven przegrało na Ukrainie z Dnipro Dniepropietrowsk 0:2. Przemysław Tytoń obejrzał mecz z ławki rezerwowych.

***

Dużo emocji dostarczyła końcówka spotkania Interu Mediolan i Rubina Kazań. Goście z Rosji dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale skończyło się na remisie 2:2. Punkt dla Interu w doliczonym czasie gry uratowała Nagamoto.

***

Hiszpańskie Levante wygrało 1:0 ze szwedzkim Helsinborgiem. Dariusz Dudka był poza kadrą meczową gospodarzy.

***

W 24 czwartkowych meczach zanotowano aż 6 bezbramkowych remisów. Taki rezultat osiągnęły między innymi Tottenham Hotspur i Lazio Rzym, Maritimo z Newcastle, a także debiutant z Azerbejdżanu – Neftczi Baku, które grało w Belgradzie z Partizanem.

Komplet wyników i tabel LE ->

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!