Bazy na Mundial 2014: Jakie były wymagania ekip?

Ekwador MŚ 2014

Do rozpoczęcia mistrzostw świata w Brazylii pozostało mniej niż 50 dni. Gazeta Lance ujawniła jakie, niekiedy dziwaczne, wymagania poszczególne ekipy stawiały przed ośrodkami, które posłużą im jako bazy pobytowe podczas Mundialu. 

Ekipa Algierii, która cztery lata temu pozostawiła po sobie niezłe wrażenie, teraz spróbuje pokusić się o kolejne niespodzianki. W rywalizacji z Belgią, Rosją i Koreą Południową pewnie nie będą bez szans, a zwiększyć je spróbują zyskując przychylność samego Allaha. W miejscu swojego pobytu Algierczycy chcą mieć nieograniczony dostęp do egzeplarzy Koranu. Księga ma być takze dostępna w pomieszczeniach w pobliżu boiska treningowego. 

Bardziej przyziemne zachcianki mają Francuzi. W łazienkach potrzebują mieć… mydło w płynie, gdyż nie są przyzwyczajeni do używania tego w kostkach. Trójkolorowi nie całkiem zapomnieli jednak o religii – na ich prośbę menu w restauracji będzie dostosowane do potrzeb wyznawców islamu, których w kadrze będzie pewnie przynajmniej kilku. 

O kulinaria zadbali także Ekwadorczycy – w każdym pokoju zażyczyli sobie kosza sprawdzonych, krajowych bananów. Piłkarze będą się nimi zajadać podczas wiecozrnych sesji gier wideo, w specjalnie do tego celu przeznaczonym pomieszczeniu. 

 
rys. Lance/Henrique Assale

Na rozrywkę przy wielkich ekranach stawiają też reprezentanci Hondurasu. Oni do sprawy podeszli jednak bardziej patriotycznie – każdym pokoju dla piłkarzy ma być telewizor z sześcioma hiszpańskojęzycznymi kanałami, w tym dwoma prosto z Hondurasu. Zgłoszono także zapotrzebowanie na przyspieszenie łącza internetowego. Telewizję we własnym języku będą oglądac podczas MŚ również Szwajcarzy.

Portugalczycy też lubią pograć na konsoli, ale raczej nie są aż tak towarzyscy jak Honduranie. Oni najnowszymi grami będą delektować się w zaciszu własnych pokoi – konsole trafią do każdego z nich. Nad bezpieczeństwem ekipy ma czuwać sześciu ochroniarzy, ale aż czterech z nich ma pilnować wyłącznie Cristiano Ronaldo. 

Spokój ma być główną zaletą baz Australii i Urugwaju. Ci pierwsi będą mieli cały hotel wyłącznie do swojej dyspozycji. Dzięki temu w ciszy i spokoju będą oddawać się lekturze gazet z całego świata przy świeżej kawie z ekspresów, które zostaną ustawione na wyraźne życzenie ekipy. Urugwajczycy stawiają na ciszę – ekipa Oscara Tabareza będzie trenować na boisku otoczonym murem, który ma uniemożliwić szpiegowanie… Urusi zadbali też, by klimatyzatory w budynku mieszkalnym nie działały zbyt głośno. 

Luksus cenią sobie natomiast Japończycy, którzy zażądali jacuzzi przy każdym pokoju. 

Jak widzimy zachcianki były różne, a tylko i wyłącznie o piłce zdają się myśleć jedynie Kolumbijczycy. Oni poproslili lokalny klub młodzieżowy o udostępnienie 15 piłkarzy, którzy pomogą w treningach.

Początek mistrzostw 12 czerwca.

 


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/