Brazylia i Rosja rywalami Polski w III fazie

Piłka do siatkówki

Polska wygrała z Francją 3:2 w ostatnim meczu grupy E siatkarskich mistrzostw świata 2014. Triumf dał Polakom drugie miejsce w tabeli i awans do III fazy turnieju, gdzie zagrają z Brazylią i Rosją.

Gdyby biało-czerwonym udało się pokonwać trójkolorowych 3:1, to Polska skończyłaby grupę na pierwszy miejscu i mogłaby być rozstawiona w wieczornym losowaniu grup. Tak się nie stało i trzeba było obawiać się, o to do jakiej grupy trafimy w decydującej fazie turnieju.

Wśród potencjalnych rywali Polski były Brazylia, Rosja, Niemcy, Iran oraz Francja.  Niestety spełnił się czarny sen – do naszej grupy dolosowane zostały Brazylia i Rosja, tworząc tym samym grupę śmierci. W Katowicach walczyć będą natomiast Francja, Iran i Niemcy.

Stefan Antiga:

Grupa nie jest łatwa, ale te sześć drużyn, które grają dalej, prezentuje świetną siatkówkę. Wiedzieliśmy, że ten mecz z Francą był ważny. No cóż, teraz trzeba odpocząć i przygotować się do następnego meczu. Rywale mają swoje problemy i kontuzje, my także, jak Michała Winiarskiego. Ale to normalne, w takim długim turnieju. My mamy grać w siatkówkę, możemy być jeszcze lepsi i możemy awansować. Bardzo ważny jest ten dzień przerwy, że będziemy znać wynik meczu Brazylia – Rosja, co więcej – znamy już tę halę, oni nie, bo tutaj nie grali na tym turnieju. W dzisiejszym meczu z Francją, było dużo emocji, to było dziwne spotkanie. Ważnym było, nie stracić dużo sił, ale wygrać pierwsze miejsce, niestety nie udało się.

Pierwszy mecz Polski w III fazie we wtorek o 20:15 z Brazylią.