Brazylia wzięła srogi rewanż w Bydgoszczy, Polacy ograni „do zera”

Polska przegrała z Brazylią 0:3 w meczu Ligi Światowej 2014 rozegranym w Bydgoszczy. Mimo porażki nasza reprezentacja zachowała miejsce w tabeli dające promocje do turnieju finałowego. O jej obronę trzeba jednak będzie walczyć w czterech meczach z Iranem.

Po wygrnej w Krakowie Polacy mieli apeytyty na powtórzenie sukcesu w niedzielnym starciu z Brazylią w Bydgyszczy. Taki wynik właściwie gwarantowałby im awans do Final Six we Florencji i jednocześnie eliminował rywali z tego wyścigu. Niestety pierwszy set nie zwiastował nic dobrego dla naszej drużyny, która przegrała dość wyraźnie 20:25, ustępując przeciwnikom głównie w przyjęciu.

Przed drugim setem na boisku pojawił się Michał Winiarski, który zastąpił Mateusza Mikę. Nie przyniosło to jednak żadnej poprawy w grze naszego zespołu. Polacy gładko przegrali do 16 i w kolejnej odsłonie mieli walczyć o pozostanie w grze. Niestety tam również byli tylko tłem dla Brazylijczyków, tym razem ugrali 17 punktów i zasłużenie przegrali cały mecz 0:3.

W tabeli Polacy są na trzecim miejscu i wyprzedzają Brazylię lepszym stosunkiem rozegranych setów. Canarinhos pozostały jednak o dwa mecze mniej do rozegrania i to biało-czerwoni są dzięki temu bliżej awansu do Final Six.