Resovia we Włoszech po kolejną lekcję?

Po zeszłotygodniowej egzekucji, jaką wykonali na Resovii siatkarze Bre Banca Cuneo, rewanż nie zapowiada się zbyt ciekawie dla kibiców mistrzów Polski. Ich pupile zostali zmiażdżeni u siebie, nadzieja że na wyjeździe pójdzie lepiej jest niewielka. Początek meczu 4. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów we wtorek o 20:30.

Asseco Resovia jest obecnie wiceliderem grupy G – ma na koncie 6 puntów. Bre Banca wygrała natomiast wszystkie gry i zgromadziła 9 „oczek”. W środowym starciu w hali Podpromie Włosi pokazali drużynie Andrzeja Kowala jak długa droga czeka ją zanim zawita do ścisłej europejskiej czołówki. Ekipa z Cuneo demolowała Resovię przede wszystkim kapitalną zagrywką, dzięki której łatwo i przyjemnie powiększała przewagę w każdym z setów. Rzeszowianie starali się, walczyli, ale przegrali każdego z trzech setów, nawet pomimo prowadzenia 23:21 w drugiej i 10:5 w trzeciej partii tamtej konfrontacji.

Niepokojem napawa także sytuacja kadrowa Resovii. Do Włoch nie pojechali Piotr Nowakowski i Olieg Achrem, a Grzegorz Kosok znalazł się w kadrze mimo kontuzji. Celem tego zabiegu było dopełnienie dwunastoosobowej kadry. Taka liczba zawodników wymagana jest przez CEV.

Resovia jest obecnie na 5. miejscu w Plus Lidze, w sobotę wygrała pewnie z Effectorem Kielce (3:0), ale we wtorek przyjdzie jej zmierzyć się z rywalem zupełnie innego kalibru. Wydaje się, że każdy set ugrany przez rzeszowską ekipę będzie sukcesem. Bre Banca to aktualny wicelider włoskiej Lega Pallavolo Serie A. W ostatniej kolejce pokonała zespół Marmi Lanza Werona 3:1 i traci 4 punkty do liderującej Lube Banci Macherata.

Początek meczu o 20:30, transmisja na żywo w Polsacie Sport.

***

Tabele i wyniki siatkarskiej LM >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/