ZAKSA powalczy o wielki finał LM

W Omsku rozpoczął się turniej finałowy tegorocznej Ligi Mistrzów siatkarzy. Wśród czterech najlepszych ekip są zawodnicy Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Drużyna Daniela Castellaniego w półfinale o 13:30 zmierzy się z włoskim Bre Banca Cuneo.

W pierwszej parze (o 10:30 czasu polskiego) na parkiet wyszli zawodnicy dwóch rosyjskich ekip – Lokomotiwu Nowosybirsk oraz Zenita Kazań.

Zaksa ma za sobą bardzo udany sezon w LM, Polacy wygrali cztery z sześciu meczów. Dwukrotnie musieli uznać wyższość Trentino Diatec, ale w obu spotkaniach z tą jedną z najlepszych na świecie drużyn, kędzierzynianie nawiązali w miarę wyrównaną walkę. Na tym samym etapie rozgrywek, dzisiejsi rywale – Bre Banca, była niepokonana i straciła tylko dwa sety. Jednego z nich zdołała urwać Asseco Resovia Rzeszów.

W pierwszej rundzie play offów Zaksa stoczyła dramatyczny bój z Noliko Maaseik. Po wygranej 3:0 u siebie, przyszedł wyrównany mecz w Belgii, który goście wygrali ostatecznie 3:2. Złoty set był jednak bardzo blisko. Mniej więcej w tym samym czasie Bre Banca dwukrotnie (3:0 i 3:1) wygrywała Ach Volley Lublana.

W walce o miejsce w Final 4, kędzierzynianie dwukrotnie pokonali Arkas Izmir. W pierwszym meczu było 3:2, a w rewanżu 3:1. Dużo trudniej mieli Włosi, którzy mierzyli się z lokalnymi rywalami – Lube Bancą Macerata. Na wyjeździe Bre Banca poległa 0:3, ale w rewanżu zwyciężyła 3:2 i rozstrzygnęła na swoją korzyść złotego seta.

Trzeba otwarcie powiedzieć, że w półfinale Zaksa raczej nie jest faworytem. W drużynie rywali grają m.in. silni skrzydłowi  Earvin N’Gapeth i Wout Wijsmans, a rozgrywającym jest, doświadczony i zaprawiony w bojach Nikola Grbić. Nazwiska pozostałych zawodników pierwszej szóstki także robią wrażenie – trzeba będzie stawić czoła siatkarzom takim jak Oleg Antonow, Emanuel Kohut, Cwetan Sokołow czy Daniele De Pandis.

Początek spotkania w sobotę o 13:30. Transmisja w Polsacie Sport.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/