Bródka i spółka najlepsi w Berlinie! Świetny dzień polskiego łyżwiarstwa

Piątek był świetnym dniem polskiego łyżwiarstwa szybkiego – po triumfie Artura Wasia na 500 m, także drużyna panczenistów zwyciężyła w rozgrywanych w Berlinie zawodach Pucharu Świata. Polacy w składzie Bródka, Szymański i Niedźwiedzki pokonali Koreę Południową i Holandię.

Biało-czerwoni jechali w przedostatniej parze, w której pokonali zdecydowanie Rosjan. Czas 3:45,88 gwarantował im miejsce na podium, a jak się okazało kilka minut potem – zwycięstwo. W ostatnim wyścigu, jadący w eksperymentalnym składzie Holendrzy okazali się słabsi od Koreańczyków. Ekipa z Azji uzyskała rezultat ponad sekundę gorszy reprezentacji Polski.

W klasyfikacji generalnej Polacy są na drugim miejscu. 160 punktów do tylko 10 mniej niż mają liderzy – Holendrzy.