Być albo nie być, Polacy grają z Niemcami o wyjazd MŚ

W sobotę o 15:15 w Magdeburgu wielkie handballowe emocje – Niemcy vs. Polska, czyli mecz o awans do finałów mistrzostw świata Katar 2015. W pierwszym spotkaniu Polacy wygrali 25:24 i są minimalnie bliżej sukcesu.

Minimalna zaliczka z pierwszego meczu nie daje drużynie Michaela Bieglera żadnej pewności co do awansu. Polacy w sobotę w Gdańsku grali nierówno, po pierwszej słabszej połowie odrobili straty i wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Ostatecznie jednak zwyciężyli najmniejszą możliwą różnicą i walka w rewanżu zapowiada się pasjonująco.

W składzie reprezentacji Polski na ten mecz znalazł się Krzysztof Lijewski, co dziwne nie ma natomiast Mariusza Jurkiewicza – najlepszego strzelca konfrontacji w Ergo Arenie. Zawodnik ten pojechał z drużyną do Niemiec, ale nie został zgłoszony do meczowej "szesnastki".

Poczatek meczu Niemcy – Polska o 15:15, transmisja w Polsacie Sport.