Carina Vogt z dubletem – do złota z Soczi dokłada mistrzostwo świata

Mistrzyni olimpijska z Soczi, Carina Vogt wygrała w Falun konkurs o mistrzostwo świata w skokach narciarskich kobiet na obiekcie HS100. Srebrny medal przypadł Japonce Yuki Ito, a brązowy Austriaczce Danieli Iraschko-Stolz. Polki nie startowały.

Po pierwszej serii prowadziła bezkonkurencyjna Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, która uzyskała 92,5 m i miała 3,7 pkt przewagi nad mistrzynią olimpijską Cariną Vogt (91,5 m) z Niemiec oraz 7,2 pkt nad Taylor Henrich z Kanady (90,5 m).

Przewaga dwóch czołowych zawodniczek nad resztą stawki była spora. Od Henrich zaczynała się grupa sześciu pań, które mogły ewentualnie powalczyć o brąz. Kanadyjka wygrywała z Japonką Ito tylko 1,6 pkt, a nad piątą Austriaczką Pinkeling tylko 1,9 pkt.

Dopiero ósme i dziewiąte miejsce przypadło faworyzowanym przed konkursem Sarah Hendrickson i Sarze Takanashi. Obie narciarki traciły ok. 4 pkt do brązowego medalu, strata do wyższych miejsc była już bardzo wyraźna.

W drugiej serii w czołówce doszło do sporych przetasowań. 93 m Sary Takanashi omal nie dało jej medalu. Ostatecznie zajęła ona czwarte miejsce. Świetnie skakały też Ito i Vogt – obie zaliczyły dokładnie taką samą odległość jak Takanashi i dzięki temu zapewniły sobie medale – Niemka wyprzedziła Japonkę o 1,8 pkt i czekała na skok Iraschko-Stolz. Ta nie wytrzymała ciśnienia, uzyskała ledwie 89 m i spadła na trzecie miejsce. Zawiedziona mogła czuć się też Henrich. Kanadyjka spadła na piąte miejsce przez fatalne lądowanie i niskie noty po skoku na 91 m. Dobry telemark prawdopodobnie dałby jej brąz.

fot. fis-ski.com

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz