Celtic wygrywa walkowerem, Legia odpada z Ligi Mistrzów

Nieprawdopodobny finał miała trzecia runda kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Legia Warszawa mimo wygranej w dwumeczu z Celtikiem Glasgow 6:1 nie zagra w fazie Play Off. Wszystko przez kilkuminutowy występ Bartosza Bereszyńskiego, który powinien w tym meczu pauzować za kartki.

UEFA podjęła decyzję o zmianie wyniku rewanżu (na boisku 2:0 dla Legii) na 3:0 dla Celticu dający tej ekipe awans do dalszych gier.

W 88. minucie meczu Celtic – Legia, przy stanie 0:2, Henning Berg wprowadził na boisko Bartosza Bereszyńskiego. Problem w tym, że zawodnik ten według przepisów, o których ktoś w warszawskim klubie zapomniał – nie mógł zagrać w tym spotkaniu. Bereszyński został ukarany w ostatnim meczu Ligi Europy 2013/14 czerwoną kartką i miał odbyć karę trzech meczów zawieszenia w następnych rozgrywkach europejskich. Legia wiedząc o zawieszeniu, w ogóle nie zgłosiła go do kadry na mecze 2. rundy eliminacji z Saint Partrick's Athletic. Sądząc, że w ten sposób piłkarz odbył już dwa z trzech meczów zawieszenia nie wystawiła go także w pierwszym starciu z Celtikiem. Jednakże według regulaminu, by kara mogła być uznana z odbytą, piłkarz musi być zgłoszony, więc dyskwalifikacja Bereszyńskiego formalnie liczyć zaczęła się dopiero od pierwszego pojedynku ze Szkotami.

LIGA MISTRZÓW 2014/15 >>

Celtic zagra w 4. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów, Legii na pocieszenie pozostanie ten sam etap rozgrywek w Lidze Europy.