Polski ćwierćfinał LM, Jastrzębski Węgiel i Resovia grają o wielką stawkę

Piłka do siatkówki

W środę o 17:45 odbędzie się pierwszy mecz rundy PlayOff 6 siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zmierzą się w nim Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia Rzeszów. 

Stawką dwumeczu będzie udział w turnieju Final 4, który w tym roku zorganizują Turcy, a konkretnie Ankara. W poprzedniej rundzie obaj reprezentanci Plus Ligi dość łatwo poradzili sobie ze swoimi przeciwnikami. Asseco Resovia odprawiła z kwitkiem Knack Roeselare, a Jastrzębianie wyeliminowali VB Tours.

Zespół z Jastrzębia, prowadzony przez Lorenzo Bernardiego miał we wcześniejszej fazie sezonu sporo problemów z kontuzjami, ale w tej chwili są one już za tą drużyną. Włoski szkoleniowiec będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich siatkarzy, m.in. Nicolasa Marechala i Michała Łasko.

Problemy kadrowe nie ominęły natomiast lidera krajowych rozgrywek. Historyczne spotkanie z trybun obejrzy reprezentacyjny libero Krzysztof Ignaczak. Zastąpić mają go Mateusz Masłowski oraz Nikolaj Penczew.

Obie drużyny mają za sobą już w tym sezonie dwie ligowe konfrontacje. Lepsi w nich byli jastrzębianie – zwyciężyli 3:1 we własnej hali, a na wyjeździe przegrali po tie-breaku. Liga Mistrzów to jednak inne rozgrywki i zupełnie inna stawka. O tym, która z polskich ekip zbliży się do Final 4 Ligi Mistrzów przekonamy się oglądając transmisję w Polsacie Sport od 17:45.

Pozostałe pary PlayOffs 6 LM >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/