Chelsea wygrała Ligę Europy

Po dramatycznym meczu Chelsea wygrała w Amsterdamie z Benfiką Lizbona 2:1 i sięgnęła po Puchar UEFA – główną nagrodę w rozgrywkach Ligi Europy. Decydujący gol padł w 93. minucie meczu.

Triumf Chelsea może dziwić, bo z przebiegu spotkania to zespół Jorge Jesusa miał inicjatywę. Przez praktycznie całą pierwszą połowę Portugalczycy szturmowali bramkę Petra Checha, nie byli jednak w stanie pokonać czeskiego golkipera.

Londyńczycy obudzili się po zmianie stron, a w 59. minucie wyszli na prowadzenie. Fernando Torres wyszedł sam na sam z Arturem, minął go i trafił do pustej bramki.

Na odpowiedź Benfiki trzeba było poczekać zaledwie osiem minut. Ręką w polu karnym zagrał Azpiliqueta, a jedenastkę na wyrównującego gola zamienił Oscar Cardozo.

Do końca spotkania trwała efektowna wymiana ciosów. Piłka nie wpadała jednak do bramki aż do ostatniej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy to Ivanović wykonał perfekcyjny strzał głową przy którym Artur odprowadził tylko piłkę wzrokiem do siatki.

To nie był koniec emocji. Lizbończycy rzucili się jeszcze do jednego ataku i omal nie doprowadzili do dogrywki. Cardozo doszedł do piłki na piątym metrze przed bramką Cecha, ale w ostatniej chwili został zblokowany przez jednego z defensorów.

Chelsea sięgnęła po swój pierwszy Puchar UEFA. Dla Benfiki jest to zaś drugi w ciągu tygodnia arcyważny mecz przegrany po golu w ostatniej minucie. W weekend ekipa Jorge Jesusa w identyczny sposób przegrała z FC Porto i praktycznie straciła szanse na mistrzostwo Portugalii.