Chile ma pierwszych 10 powołanych; Hodgson już wie kogo zabierze na Mundial

Z dnia na dzień przybywa informacji o powołaniach piłkarzy na MŚ w Brazylii. Pierwsze 10 nazwisk, które znajdą się w szerokim składzie, ogłosił selekcjoner Chile, z kolei trener Anglików przyznał, że już wie kogo zabierze na mistrzostwa. Nie zdradził jednak szczegółów.

Jorge Sampaoli – trener Chilijczyków wytypował już 10 piłkarzy z tamtejszej ligi, którzy wezmą udział w okresie przygotowawczym i powalczą o miejsce w ostatecznej 23-osobowej kadrze na Mundial. Do 13 maja będzie musiał uzupełnić listę do 30 osób. Termin ogłoszenia finalnych kadr na Mundial minie 2 czerwca. 

Pierwsi powołani do kadry Chile:

1. Johnny Herrera (Universidad de Chile)
2. Jose Rojas (Universidad de Chile)
3. Paulo Garces (O'Higgins)
4. Pedro Pablo Hernández (O’Higgins)
5. Enzo Andía (Universidad Cat0lica)
6. Cristopher Toselli (Universidad Catolica)
7. Jose Pedro Fuenzalida (Colo Colo)
8. Esteban Paredes (Colo Colo)
9. Marcos Gonzalez (Unión Espanola)
10. Gustavo Canales (Unión Espanola)

***

Roy Hodgson, trener Anglików, przyznał natomiast, że dokonał już wyboru piłkarzy, którzy pojadą z nim do Brazylii. 

To nie ma znaczenia, że do końca sezonu ligowego w Anglii pozostało jeszcze trochę czasu. Pracuję z reprezentacją dwa lata, znam tych zawodników na wylot. Wiem, na co ich stać, co potrafią. Nie będę swoich osądów weryfikował po każdej ligowej kolejce – powiedział

Piłkarskie mistrzostwa świata Brazylia 2014 rozpoczną się 12 czerwca meczem Brazylia – Chorwacja. Chile zagra w grupie B z Hiszpanią, Australią oraz Holandią, rywalami Anglików będą w grupie D Urugwajczycy, Kostarykańczycy i Włosi.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/