Chorwaci z brązowymi medalami

W meczu o 3. miejsce Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych Chorwacja wygrała ze Słowenią 31:26.

Pierwsza połowa była pokazem skutecznego i ofensywnego handballu. Oba zespoły trafiły ponad połowę swoich rzutów, przy czym o jednego gola więcej rzucili Chorwaci. Na przerwę zeszli oni z jednobramkową przewagą 14:13. Najskuteczniejszym graczem na tym etapie meczu był Ivan Cupić z Vive Targów Kielce – zaliczył on sześć trafień. U Słoweńców akcenty w ataku rozkładały się bardziej równomiernie – po dwie bramki rzuciło aż pięciu szczypiornistów.

Rozstrzygnięcie zapadło w pierwszych dziesięciu minutach po wznowieniu zawodów. Słoweńcy spisywali się w tym czasie fatalnie i stracili (od stanu 14:14) siedem bramek z rzędu. Mniej więcej taka różnica utrzymała się do końca pojedynku. Ostatecznie Chorwaci wygrali 31:26 i zapewnili sobie trzecie miejsce w światowym czempionacie. Najskuteczniejszym zawodnikiem pozostał Cupić (8 goli). Niestety dla kibiców drużyny z Kielc, Chorwat opuścił boisko przedwcześnie z poważnie wyglądającą kontuzją.

Mecz o złoty medal, między Hiszpanią i Danią odbędzie się w niedzielę 0 17:15 w Barcelonie.