Co media piszą o sporcie?

Po raz pierwszy mam okazję zaprezentować przegląd prasy . Co pisze się na temat sportu w gazetach i internecie? Za pół roku najważniejsza impreza świata, Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Dla Polaków nadrzędnym świętym będzie EURO 2012 na ojczyźnianej glebie. W mediach non stop odliczanie do 8 czerwca, natomiast o IO w Londynie nie jest tak głośno. Temat przygotowań stolicy Anglii do cna wyczerpują „Newsweek” i „Polityka„.

– Po pięknym zwycięstwie Justyny Kowalczyk w Tour de Ski prasa nie milknie na ten temat, a dziennikarze rozbierają jej sukces na czynniki pierwsze. Robert Błoński z „Gazety Wyborczej” podkreśla ważną rolę Macieja Kreczmera, w przygotowaniach do sezonu  Justyny Kowalczyk:

Przed wspinaczką na Alpe Cermis przez cały niedzielny ranek myślałam: „będziesz biegła jak za Maćkiem na obozie w Hiszpanii. Będzie ci ciężko, ale dasz radę, wytrzymasz”. We wrześniu razem biegaliśmy po górach w Sierra Nevada, przez to moje kolano nadaje się do operacji, ale udało się. Wielkie dzięki dla Maćka, że zgodził się ze mną pracować. – czytamy w GW

 

– Rozmowa Arkadiusza Bartosiaka, Łukasz Klinke z Mamedem Chalidowem. Świetna konwersacja, o sporcie, ojczyźnie, rodzinie. Polecam !!!

Jak dziś patrzysz na Rosjan? Z sympatią. Jak na każdego człowieka. Nie jestem do nich źle nastawiony. Szczególnie do tych myślących.

Jesteś zapraszany na antyrosyjskie demonstracje? Tak, ale ja się w politykę nie mieszam. To niemądre manifestować przeciwko Rosjanom. Trzeba pamiętać, że to nie Rosjanie chcą zająć Czeczenię, tylko rosyjscy politycy, a to duża różnica. Polityka to biznes. Zwykli ludzie nie mają z tym nic wspólnego. Ich się tylko okłamuje. Trzeba być bardzo naiwnym, żeby wierzyć we wszystko, co pokazują w telewizji. Dlatego nie podoba mi się  medialny obraz złego Czeczena ? terrorysty i bandyty. Dopiero w Polsce przekonałem się, że nie wszyscy tak na nas patrzą. Byłem szczerze zdziwiony, że jestem lubiany, wręcz noszony na rękach. Poza tym Polacy ze mną rozmawiali i w kółko o coś się pytali. Nie mogłem wyjść z podziwu. Nie musiałem się napinać. W Polsce po prostu odżyłem. CAŁY ARTYKUŁ

– O mężczyznach w kobiecym tenisie, dość ciekawie informują „Gazeta Wyborcza” i „Rzeczpospolita„. Tomasz Wiktorowski, trener Agnieszki Radwańskiej mówi między innymi, o tym dlaczego wielu szkoleniowców sceptycznie podchodzi do pracy z tenisistkami. Według niego część mężczyzn odczuwa strach przed wyjściem na kort z kobietą.

– Klub, który ośmielał się stawiać czoło Realowi i Barcelonie, był półfinalistą Ligi Mistrzów znajduję się na finansowej przepaści. O kryzysie piłkarskim i budżetowym w Villarreal również możemy poczytać w „Gazecie Wyborczej„.

– Już w niedziele rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. O szansach, przygotowaniu polskich szczypiornistów mówi trener kadry, Bogdan Wenta.

– Chyba najbardziej pechowy, polski sportowiec, o Krzysztofie Hołowczycu  w „Rzeczpospolitej„.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Bartosz Śliwicki
Uczeń gimnazjum, mieszkaniec Sompolna, fanatyk sportu. Lubi futbol w najwyższym wydaniu, ale nie gardzi biegami i skokami w zimę. Często ślęczy nad tenisem, namiętnie śledzi poczynania Radwańskiej i Janowicza. Pseudo-erudyta, nieokrzesany humanista, ministrant, ironista, leń i naczelny krytyk wszystkiego. Gustujący w refleksyjnych filmach oraz Depeche Mode. Żarliwy entuzjasta reportaży i Jerzego Pilcha.