Co za pogoń!

Żyję, żyję, jakby się ktoś o mnie niepokoił, ale mam chwilową przerwę od Copa America, celem odzyskania czynności życiowych. To sprawiło, że dziś obejrzałem tylko jeden mecz. Warto było i tyle, choć żałuję, że nie widziałem też drugiego. Bo w ostatnich spotkaniach grupowych wreszcie obrodziło bramkami i emocjami!

Wenezuelczycy są świetni. Paragwaj miał, jak kolejny podrażniony faworyt, przejechać się po nich jak po walcu. No i tak się przejeżdżał, że po fatalnym błędzie Nestora Ortigozy (San Lorenzo), Tomas Rincon (Hamburg) leżąc wystawił piłkę Jose Rondonowi, a napastnik Malagi tak huknął, że od początku prowadził lider grupy.

A później jakby wszystko wróciło do normy. Gole Antolina Alcaraza w pierwszej połowie,   Barriosa na początku drugiej połowy i Cristiana Riverosa na cztery minuty przed końcem sprawiały, że Wenezuela traciła na rzecz Paragwaju pozycje lidera. Wszystkie padły po stałych fragmentach gry, w niezwykłym zamieszaniu, przy fatalnym zachowaniu obrony wenezuelskiej, która dotąd nie straciła gola.

Ale Cesar Farias sobie na takie rzeczy nie pozwala! W niesamowitej końcówce Nicolas Fedor i Grenddy Perozo (Boyaca Chico) w takim samym tłoku strzelili po golu w doliczonym czasie gry. A asystę przy wyrównującym trafieniu zaliczył… bramkarz Renny Vega, który poszedł w pole karne rywala przy dośrodkowaniu i świetnie zgrał piłkę głową. Co za drużyna!

Co się działo dalej? Wiem tyle, co i wy, więc tylko przytoczę, że Brazylia wygrała 4-2 z Ekwadorem. Znowu sześć goli! Czy ktoś tu mówił, że w turnieju nie padają bramki? A teraz się zacznie. Z moich przedturniejowych przypuszczeń wyszło tyle, że sześć drużyn, które wyszły z grupy, trafiłem. Oczywiście nie przewidziałem, jak mocna jest Wenezuela i jak się ułożyła grupa Peru. Ale wierzcie, że jak na mnie to i tak cudowny wynik.

Teraz śpimy ile się da i zaraz zaczynamy! Ćwierćfinały: (w nawiasie typ)