Cygan Czarodziej (nie)powołuje na „potentatów”.

Franciszek Smuda ogłosił dziś nazwiska zawodników z klubów zagranicznych, których powoła na mecz z rezerwami Francji i rezerwami rezerw Argentyny. Oczywiście nie ma na liście żadnego z wielkich wrogów Pana trenera – Artur Boruc i Michał Żewłakow z przyczyn znanych i wiadomych, Mariusz Lewandowski profilaktycznie, a Radosław Majewski i Tomasz Cywka po prostu, a więc nie, bo nie – i wypada się chyba jakoś przyzwyczaić do nieobecności tych piłkarzy na Euro …

Jestem jednak całkowicie zaskoczony brakiem wśród łaskawie nominowanych dwóch postaci!! Nie ma Sławomira Peszki!! Matko kochana (!), czyżby „tata” Franz się na Sławcia obraził? A może sam Smuda zrozumiał, że na tą chwilę więcej wnosi Kamil Grosicki? Może chce dać skrzydłowemu Sivass prawdziwą szansę? Tylko, że problem w tym, że na ławce usiadłby siłą rzeczy pupilek z Lecha, a to z kolei jest ryzyko, że się obrazi i … znów zachla, tym razem z żalu. No i po co trenerowi potrzebny by miał być zamulacz, na całe zgrupowanie? Myślę, że nasz „cygan czarodziej” da też szansę Patrykowi Małeckiemu, krótką i nic nie znaczącą, ale da – „na zachętę”.
Z tych dwóch „przyczyn” Sławomir Peszko będzie mógł „odpocząć po trudnej rundzie w Bundeslidze i doleczyć się do końca w spokoju”.

Brak Peszki to jest jednak mały „pikuś” wobec nieobecności … Aldony Adamiak!! Kto zastąpi największą dziś gwiazdę Reprezentacji Polski? Dlaczego Smuda nie powołał ani Adamiakowej? Czemu nie wysłał powołania do żadnego Adamiaka? Niech to będzie wyjaśnione!!

Na koniec, zupełnie poważnie – tak wczoraj (16 maja 2011 r.) wyglądał „stadion” w Gdańsku, który ma jakimś cudem być tym obiektem, na którym mamy za 3 (trzy!) tygodnie zagrać mecz piłkarski z rezerwami Francji!!

PGE Arena Gdańsk

 

 


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI