Historyczny mecz z Czarnogórą

Piłka nożna - Pubsport.pl

Dziś o 20:30 w Podgoricy Polska reprezentacja rozegra towarzyski mecz z Czarnogórą. Z kilku powodów będzie to spotkanie historyczne. 

Starcie w Podgoricy zainauguruje eliminacje do MŚ w Brazylii, które zostaną rozegrane w 2014 roku. Biało-Czerwoni znaleźli się w Grupie H, gdzie oprócz Czarnogórców ich rywalami będą Anglicy, Ukraińcy, reprezentanci Mołdawii oraz San Marino. Awans do Mundialu 2014 uzyskają tylko zwycięscy grup, 8 z 10 drużyn, które zajmą 2. lokaty zakwalifikuje się do baraży.

Drużyna trenera Fornalika zmierzy się dziś z rywalem nieprzewidywalnym i mocno niedocenianym. Dla małej, 700-tysięcznej Czarnogóry to dopiero drugie eliminacje po uzyskaniu niepodległości w 2006 roku. W swoim pierwszym starcie (kw. Euro 2012) mimo losowania z ostatniego koszyka Czarnogórcy byli w stanie zająć drugie miejsce, wyprzedzając m.in. Bułgarię i  Szwajcarię. Dzięki temu zagrali w barażach. Dopiero tam musieli uznać wyższość Czechów. Na stadionie Pod Goricom (arena dzisiejszego meczu) przegrali wówczas tylko raz, właśnie w barażach – punkty tracili tam natomiast wszyscy grupowi rywale, w tym Anglia po meczu zakończonym remisem 2:2.

Poza wynikami, od lekceważenia Czarnogórców odstraszać powinien także skład tej drużyny. Ani jeden z zawodników Branko Brnovica nie gra w rodzimej lidze, a nazwiska i kluby, w których występują mogą robić wrażenie na większych drużynach niż Polska. Napastnicy Jovetić i Vucinić mają już uznaną markę w Serie A – odpowiednio we Fiorentinie i Juventusie. Pomocnik Vukcević jest zawodnikiem Blacburn Rovers, kilku innych Czarnogórców zarabia w klubach rosyjskich czy serbskich.

Z oczywistych względów będzie to pierwszy w historii mecz Polski i Czarnogóry. Na trybunach również powinno być gorąco – po sierpniowych pojedynkach Śląska Wrocław z Buducnostą Podgorica, stosunki między fanami znad Wisły i kibicami Czarnogóry nie są najlepsze. Mecz poprowadzi arbiter z Islandii Kristin Jakobsson.

Z racji niezawarcia porozumienia pomiędzy dystrybutorem praw – firmą Sport Five i TVP, meczu nie będzie można obejrzeć w otwartym kanale TV. Transmisję w usłudze PPV (pay-per-viev, cena 20 zł) przeprowadzi Cyfrowy Polsat oraz kilku nadawców kablowych. Relacje na żywo z pewnością będzie można znaleźć także w internecie.

Czarnogóra – Polska LIVE:

Linki do transmisji znalezione w sieci, nie odpowiadamy za ich jakość, oraz treść, która może różnić się od zapowiadanej.

LINK 1 LINK 2 LINK 3

Wynik na żywo będzie można śledzić także TUTAJ


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/