Czarny dzień Janowicza, Polak łatwo pokonany przez Mayera

Jerzy Janowicz odpadł w III rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Polak w trzech setach przegrał z Niemcem Florianem Mayarem 5:7 2:6 2:6.

Polak wyglądał na wykończonego 40-stopniowym upałem i dwoma poprzednimi maratonami na korcie. W starciu z Mayerem sił starczyło mu na 10 gemów. Do stanu 5:5 w I secie mecz był wyrównany, potem łodzianin bezradnie przyglądał się jak Niemiec osiąga największy sukces w dziesięcioletniej historii swoich występów w Australian Open.

Trzecia runda to na razie szczyt możliwości Janowicza w Melbourne. Także na tym etapie odpadł w poprzednim sezonie (porażka z Nicolasem Almagro).