Czarny polski dzień w Roland Garros

Roland Garros

Nie ma już reprezentantów Polski w turnieju French Open. Dziś swoje mecze w 3. rundzie przegrali Łukasz Kubot i Agnieszka Radwańśka

Rozstawiona z nr. 3 Radwańska nie dała rady Rosjance Swietłanie Kuzniecowej (26), przegrywając w dwóch gładkich setach 1-6 2-6. W Kolejnej rundzie Kuzniecowa zmierzy się z Włoszką Errani.

Kubot również przegrał do zera, ale w dwóch setach nawiązał równorzędną walkę z Belgiem Goffinem. Mecz toczył się przy pełnych trybunach, na których zasiedli hałaśliwi kibice z Belgii. Kubot w pierwszej partii prowadził już 4-1 i miał własne podanie, aby ostatecznie przegrać w tie-breaku. W drugiej partii Polak również miał inicjatywę, ale ostatecznie przegrał 5-7, ostatni set to już popis Goffina i jego triumf 6:1. Kolejnym rywalem Belga będzie prawdopodobnie Roger Federer.