Czterech Polaków w szerokich składach na Vuelta a Espana 2014

Czterech polskich kolarzy znalazło się w szerokich składach na wyścig kolarski Vuelta a Espana startujący 23 sierpnia. 

W składzie drużyny Caja Rural Seguros RGA znalazł się Karol Domagalski. Drużyna Cannondale Cycling powołała zaś Macieja Bodnara. W drużynie Movistar szansę na występ być może dostanie Sylwester Szmyd, a silną pozycję w Lampre Merida powinien mieć Przemysław Niemiec. Co prawda liderem tego zespołu będzie triumfator sprzed roku – Chris Horner, ale nie wydaje się, by Amerykanin był w stanie powalczyć ponownie o wysokie miejsca, a to może być szansą dla Przemka.

Z zagranicznych kolarzy największą gwiazdą wydaje się być triumfator tegorocznego Giro di Italia Kolumbijczyk Nairo Quintana Rojas (Movistar). Na liście zgłoszonej przez Tinkoff-Saxo jest z kolei Alberto Contador, ale jego start wydaje się być wykluczony, o czym zreszą kilka dni temu przekonywał rzecznik kolarza. 

Kłopoty spotkały także drużynę AG2R La Mondiale. Rewelacyjny na Giro Domenico Pozzovivo złamał nogę po kolizji z kotem na jednym z treningów we włoskich Alpach. 

Liderem Astany ma być inna z głównych postaci Giro – Fabio Aru. Belkin stawia na Roberta Gesinka, obok którego zobaczymy prawdopodobnie obiecującego Wilco Keldermana oraz Bauke Mollemę. 

BMC Racing zamierzają "jechać na" Samuela Sancheza, ale szanse na wysokie miejsce powinien mieć też inny weteran – Cadel Evans. W kadrze FDJ.fr jest Thibaut Pinot, ale nie wiadomo, czy zdołał on zregenerować się po udanym Tour de France.

Vuelta a Espana 2014 startuje 23. spierpnia drużynową jazdą na czas w Jerez de la Fronera. Organizatorzy zaplanowali urozmaiconą trasę z trzema czasówkami (dwie indywidualne) i mnóstwem górskich etapów (aż dziewięciokrotnie meta znajdzie się na podjeździe). Sprinterzy będą mieli tylko kilka okazji do zaprezentoawnia swoich możliwości. 

TERMINARZ i PROFLIE ETAPÓW VUELTA A ESPANA 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/