Medalowe żniwo polskiej reprezentacji w Zurychu!

Czwarty dzień ME w lekkoatletyce przyniósł Polsce aż cztery medale. Złoto wywalczyli Adam Kszczot w biegu na 800 m i Anita Włodarczyk w rzucie młotem. W tych samych konkurencjach srebro przpadło Arturowi Kuciapskiemu i Joannie Fiodorow.

TERMINARZ DNIA Z WYSZCZEGÓLNIENIEM STRTÓW POLAKÓW >>

• RZUT MŁOTEM (K): Anita Włodarczyk (78,76 – rekord Polski) wygrała, a Joanna FIodorow (74,66) była trzecia w konkrusie finałowym.
  • SKOK WZWYŻ (M): Wojciech Theiner z wynikiem 2,26 zajął 10. miejsce w finale.
  • 400 m (K): Joanna Hołub (51,84 – rekord życiowy zajęła piąte miejsce w finale.
  • 400 m (M): Łukasz Krzewina (45,52) zajął czwarte miejsce w finale.
  • 800 m (M): Adam Kszczot zdobył złoty, a (1:44,15) Artur Kuciapski (1:44,89 Rekord życiowy) srebrny medal. Marcin Lewandowski (1:45,78) finszował na piątym miejscu.
  • SKOK WZWYŻ (K): Kamila Lićwinko i Justyna Kacprzycka awansowały do finału. W kwalifikacjach uzyskały po 1,89m.
  • SIEDMIOBÓJ: Karolina Tymińska z wynikiem 6,07m była trzecia w skoku w dal i po pięciu konkurencjach zajmuje dziesiąte miejsce.
  • 3000 m Z PRZESZKODAMI (K): Katarzyna Kowalska z czasem 9:52,66 awansowała do finału.
  • CHÓD NA 50 km: Rafał Augustyn ukończył chód na 9. miejscu z czasem 3:48,15. Wygrał Francuz Diniz z rezultatem 3:32:33. Grzegorz Sudoł i Łukasz Nowak nie ukończyli rywalizacji.