Czy Grizzlies pomogą Knicks pozyskać Melo?

Chris Broussard z ESPN podaje, że New York Knicks podjęli jeszcze jedną róbę pozyskania Carmelo Anthonego. Tym razem chcą w wymianę zaangażować oprócz Nuggets jeszcze Grizzlies. Dokładniej O.J.Mayo, który miałby trafić do „Bryłek” jako część rekompensaty za Melo.

Knicks od dłuższego czasu szukają sposobu aby pozyskać skrzydłowego Nuggets. Trudno jednak znaleźć sposób na wymianę żeby każdy z zespołów był zadowolony. Obecnie nie jest możliwe by ta wymiana była tylko dwustronna dlatego Donnie Walsh usilnie szuka partnera do rozmów na temat transferu.

Ostatnio jakby naturalnie zrodził się pomysł wspódziałania z Memphis gdzie jest zawodnik, któremu przestała odpowiadać rola jaką spełnia w zespole. Tym graczem jest oczywiście O.J.Mayo. Absolwent USC notuje najgorszy statystycznie sezon w karierze (17.0 pkt./mecz w karierze, a w tym sezonie 12.7). Obniżone średnie są naturalnie konsekwencją krótszego przebywania na parkiecie. W dotychczasowej karierze Mayo grywał po 38 minut w meczu, tymczasem teraz jego minuty zostały ograniczone do 29. Jest to spowodowane tym, że O.J. nie wychodzi już w pierwszej piątce co trener Grizz tłumaczył chęcią zbilansowania składu. Początkowo wyglądało na to, że zawodnikowi to odpowiada jednak ostatnio widać regres w jego grze. Jego eskalacją była bójka z Tonym Allenem co może oznaczać chęć zmiany środowiska.

Nie jest wykluczone włączenie do wymiany jeszcze jakiegoś zespołu ponieważ Knicks potrzebuja picku w pierwszej rundzie, który mogliby przekazać Nuggets. Takim zespołem są Pacers. Władze zespołu z Indiany są w stanie wymienić swój wybór w Drafcie za Athony’ego Randolpha grającego i tak niewiele w tym sezonie w barwach nowojorczyków.

Ekipa z Wielkiego Jabłka musi liczyć się oczywiście także ze stratą jednego zawodnika z tercetu Gallinari, Fields lub Chandler. Na poczatku sezonu Nuggets nie byli fanami pozyskania, któregoś z tych graczy jednak ich dobra gra w tym sezonie przekonuje do pozyskania jednego z nich.

Dalej zastanawiam się czy Anthony jest wogóle potrzebny w dobrze rozwijającym się zespole z Nowego Jorku. Patrząc na efektowną grę Knicks w tym sezonie żal będzie oglądać Gallo, Fieldsa lub Chandlera w innej drużynie. Melo to kolejny zawodnik potrzebujący miec piłkę w rękach podczas gdy wyżej wymienieni lubia szybko rzucać po wyjściu na pozycję więc Raymond Felton ma pełną swobodę. Co będzie jak przyjdzie Carmelo. Czy dostosuje się do szybkiej gry drużyny D’Antoniego czy spowolni ją swoją grą w izolacjach? Na te pytania mozna będzie odpowiedzieć oczywiście dopiero po wymianie, a do niej chyba jeszcze daleka droga. Co do Nuggets w internecie pojawiły się plotki o zainteresowaniu George Karla DeAndre Jordanem robiącym małą furorę w tym sezonie w barwach Clippers. Trade dedeline zbliża się wilekimi krokami więc warto obserwować co się wydarzy.

P.S.

Patrząc na tę wymianę z mojego puntu widzenia chciałbym aby Melo trafił do Nets. Dlaczego? Z czysto prozaicznej przyczyny. 4 marca Nets rozegrają w O2 Arena w Londynie mecz z Raptors. Bilet na to spotkanie leży w mojej kieszeni już od kilku miesięcy więc warto byłoby zobaczyć na żywo jedną z większych gwiazd NBA:)

enbijejowo.blox.pl


pubsport.pl
gladysh
Student AWF Wrocław, trener piłki nożnej i jej fan. Miłośnik NBA. Prowadzę bloga enbijejowo.blox.pl
http://enbijejowo.blox.pl/html