Czy Pirlo powinien odejść?

Mistrz Włoch, AC Milan, będzie musiał niedługo podjąć trudną decyzję. Czy zaoferować nowy kontrakt Andrei Pirlo, czy pozwolić mu odejść?

Reprezentant Włoch w tym sezonie nie dał już Rossonerim tyle, co wcześniej. Tylko szesnaście występów w Serie A, jeden zdobyty gol i większość czasu poświęcona na leczeniu kontuzji, to dotychczasowy dorobek pomocnika. Dla 31-letniego piłkarza to sezon prawie stracony, w którym po raz pierwszy od lat mógł poczuć się odsuniętym na boczny tor.

Czy jednak warto byłoby takiego zawodnika, z takimi umiejętnościami i doświadczeniem skreślać? Patrząc na historię Clarence’a Seedorfa lub Gennaro Gattuso, nie. Obaj wspomniani gracze też poprzednio przechodzili przez trudny okres, mierzyli się z nieprzychylnymi opiniami kibiców i spędzali czas na ławce. Nie było najlepiej z ich dyspozycją oraz stosunkami z kolegami, sztabem szkoleniowym lub fanami. A jednak udało im się odżyć i znów zaznaczyć swoją pozycję na boiskach Serie A. Może z Pirlo będzie podobnie?

Milan planuje odmładzać kadrę i stawiać na coraz młodszych piłkarzy. Czas „starej gwardii” powoli się w Mediolanie kończy, ale zarząd chyba wie, że samymi talentami Ligi Mistrzów nie wygra. Arsenal zdaje się wystarczająco dobrze to udowadniać w ostatnich latach.

Milan powinien więc jeszcze dać szansę reprezentantowi kraju. To wciąż zawodnik z dużym potencjałem i doświadczeniem, który wiele może jeszcze klubowi dać. Choćby przy nauce młodszych kolegów. Nie warto kogoś takiego tracić za darmo, na domiar złego, na rzecz konkurenta z Serie A.

Zaoferowalibyście nowy kontrakt Andrei?


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI