Czy zadziała magia Podpromia?

Po emocjach, jakie towarzyszyły nam w kędzierzyńskiej hali Azoty, finałowe rozgrywki przenoszą się do Rzeszowa. Początek trzeciej odsłony walki o mistrzostwo w sobotę o 13.00.

W najbliższy weekend podopieczni Daniela Castellaniego staną przed bardzo ciężkim zadaniem. Choć remis 1:1 nie przekreśla marzeń kędzierzynian o mistrzowskim tytule, to pokonanie Resoviaków na ich własnym terenie może okazać się niemałym problemem. Wskazują na to choćby wyniki spotkań rozegranych na Podpromiu. Rzeszowianie spośród 14 meczów których byli gospodarzami, przegrali tylko jeden (w 6. kolejce fazy zasadniczej z AZS-em Częstochowa 3:2).

Debiutancki mecz Resoviaków w finale nie ułożył się po ich myśli. Choć wynik spotkania (3:0 dla ZAKSY) może wskazywać na jednoznaczną dominację gospodarzy, to sytuacja na boisku prezentowała się zupełnie inaczej. Podopieczni Kowala dzielnie odpierali ataki kędzierzynian, a w większości setów walka toczyła się punkt za punkt.

W drugim spotkaniu na hali Azoty rzeszowianie pokazali, że nie bez powodu wygrali poprzednią edycję PlusLigi. Zdecydowane kombinacyjna gra, mocne zagrywki oraz wzajemne zaufanie sprawiły, iż pokonali ZAKSĘ 3:1. Mocnym filarem drużyny w tym spotkaniu był Zbigniew Bartman, który zdobył tytuł MVP i to zapewne na niego postawi Andrzej Kowal w sobotnim meczu.

Czy już w niedzielę poznamy nowego siatkarskiego mistrza? Czas pokaże…

Przypuszczalne składy zespołów:

Asseco Resovia Rzeszów: Paul Lotman, Lukáš Ticháček, Olieg Achrem, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok, Zbigniew Bartman, Krzysztof Ignaczak (libero)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Paweł Zagumny, Antonin Rouzier, Felipe Fonteles, Łukasz Wiśniewski, Marcin Możdżonek, Michał Ruciak, Piotr Gacek (libero)

Terminy spotkań w Rzeszowie:

13.04 (sobota) 13.00, transmisja: Polsat Sport, Polsat Sport news

14.04 (niedziela), 20.00, transmisja: Polsat Sport


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Karolina Wicińska
Oficjalnie studentka dziennikarstwa, a z zamiłowania poliglotka i psycholog sportowy. Wolne chwile spędza wędrując warszawskimi ulicami, a także śledząc na bieżąco wydarzenia związane z piłką nożną, siatkówką, skokami narciarskimi i F1.