Dania 2014: Chorwacja ostatnią przeszkodą w walce o półfinał

Po trzech wygranych z rzędu Polscy szczypiorniści są o krok od awansu do półfinału Mistrzostw Europy w Danii. Biało-czerwoni wieczorem zmierzą się z Chorwacją – jeśli wygrają w weekend powalczą o medale tej prestiżowej imprezy.

Humory w polskiej ekipie muszą być wyśmienite, dzięki triumfom takim jak ten z Białorusią, czy wczorajszy ze Szwecją zapomina się o niepowodzeniach z początku turnieju. Dziś minimalne porażki z Serbią i Francją nie mają już żadnego znaczenia, a cel jest tylko jeden – ograć Chorwację i po 4 latach przerwy znów zameldować się w półfinale ME. 1/2 finału ME to szczytowe osiągnięcie polskiej ekipy. 30. września 2010 roku w Wiedniu drużyna Bogdana Wenty mierzyła się o finał właśnie z Chorwacją. Mimo prowadzenia 10:9 do przerwy nie udało się wygrać – rywale triumfowali 24:21. Był to jedne z pięciu meczów o punkty rozegranych między naszą reprezentacją, a ekipą z Bałkanów. Bilans jest bardzo niekorzystny – jedyną wygraną zanotowaliśmy podczas Igrzysk w Pekinie 2008, kiedy to wygraliśmy 27:24. Pozostałe spotkania to porażki – ostatnia w 2011 roku na MŚ w Szwecji 24:28.

Chorwaci, w których składzie jest aż pięciu zawodników znanych z występów w Vive Targi Kielce, spisują się na duńskich parkietach bardzo dobrze – wygrali cztery razy, a zostali pokonani tylko przez Francję. Warto zwrócić uwagę, że z naszym wczorajszym przeciwnikiem – Szwecją wygrali tylko jednym golem.

Wtorkowe zwycięstwo nad Skandynawami zupełnie zmieniło postrzeganie drużyny Michaela Bieglera. Udowodniła ona wczoraj, że jest w stanie ograć każdego. W tabeli grupy II pewny awans mają już Francuzi (8 pkt). Chorwacja i Polska mają po 6. oczek i stoczą bezpośredni bój o awans. W przypadku remisu awansują nasi przeciwnicy, gdyż mają lepszą różnicę bramek. Biało-czerwoni muszą zatem okazać się lepsi chociaż o jednego gola.

W porównaniu do wtorku, w polskiej kadrze zajdzie jedna zmiana – Karola Bieleckiego zastąpi Michał Kubisztal. Jest to podyktowane „potrzebą dopływu świeżej krwi”.

Transmisja spotkania w TVP 2 o 20:15.

Wyniki EHF Euro 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/