Dania 2014: zasady ustalania kolejności w II fazie grupowej

W Danii rozpoczęła się II runda grupowa mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W związku z tym, że grupa Polaków jest bardzo wyrównana przygotowaliśmy wyciąg z regulaminu, dzięki któremu zgłębicie zasady ustalania kolejności w grupie. 

Na wstępie warto rozróżnić dwie sytuacje – inne reguły obowiązują w trakcie rozgrywek, gdy układa się tzw. tabele prowizoryczne, a inne po rozegraniu wszystkich spotkań grupowych.

W trakcie trwania rywalizacji w przypadku równości punktów wyżej w tabeli będzie zespół, który ma lepszą różnicę bramek we wszystkich meczach II fazy, a w razie dalszej równości, ten który strzelił więcej goli we wszystkich meczach II fazy. Jeżeli to nie przynosi rozstrzygnięcia, decyduje kolejność alfabetyczna.

Najważniejsze są jednak zasady ustalania końcowej kolejności, po rozegraniu wszystkich meczów.W tym wypadku – po  meczu Polska – Chorwacja, zaplanowanym na środę na godzinę 20:15 w hali NRGi Arena w Aarhus. Pełny terminarz Grupy II EHF Euro 2014 >>>

O kolejności drużyn z taką samą liczbą punktów decydują kolejno:

  • 1. Wyższa liczba punktów zdobytych w meczach grupowych między drużynami, które zgromadziły równą liczbę pkt. we wszystkich meczach
  • 2. Lepsza różnica goli w meczach między zainteresowanymi drużynami
  • 3. Wyższa liczba goli strzelonych w meczach między zainteresowanymi drużynami
  • 4. Lepsza różnica goli we wszystkich meczach grupowych
  • 5. Wyższa liczba strzelonych goli we wszystkich meczach grupowych

PRAKTYKA:

Jeżeli równość zajdzie między dwoma zespołami, jasnym będzie, że w praktyce zdecyduje wynik ich bezpośredniego starcia. Jeżeli w nim padł remis, wówczas trzeba przejść do punktu numer, gdyż reguły 2 i 3 także nie wyłonią lepszej drużyny.

Punkty 1, 2 i 3 znajdą zastosowanie w sytuacji, gdy zainteresowane będą minimum trzy ekipy. Taka sytuacja miała miejsce w fazie wstępnej, gdy na podstawie lepszej różnicy goli w małej tabelce dla trzech zespołów, Polacy awansowali dalej z drugiego miejsca.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/