Davos: Obie Polki odpadły w ćwierćfinałach sprintu, triumf Bjoergen

Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk i Agnieszka Szymańczak odpadły w ćwierćfinałach sprintu techniką dowolną w Davos. Zwyciężyła Marit Bjoergen przed Kikkan Randall.

Poranne kwalifikacje wygrała Niemka Denise Herrmann, która osiągnęła czas 2:59,24. Justyna Kowalczyk straciła do niej 3,62 s i do końca kwalifikacji musiała obawiać się o swoje miejsce w ćwierćfinale. Zajęła ostatnie premiowane awansem miejsce. Lepiej poszło Agnieszce Szymańczak – 24. miejsce ze stratą 2,94 s.

Na etapie eliminacji z dalszym bieganiem pożegnała się m.in. Charlotte Kalla. Szwedka była 31. minimalnie przegrywając z Justyną.

Niestety zarówno Szymańczak jak i Kowalczyk odpadły z walki już na etapie ćwierćfinałów. Justyna była piąta w biegu numer 1, a Agnieszka dobiegła ostatnia w drugim ćwierćfinale.

Do ścisłego finału awansowały Marit Bjoergen, Kikkan Randall, Denise Herrmann, Hanna Erikson, Stina Nilson oraz Vesna Fabjan. Wygrała liderka klasyfikacji generalnej PŚ – Bjoergen. Drugie miejsce przypadło Amerykance Randall, a trzecia była Herrmann. Kowalczyk sklasyfikowana została na 25. miejscu, Szymańczak była 29.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz