Debel Kubot/Lindstedt wygrał Australian Open 2014!

Łukasz Kubot jest pierwszym os 1978 roku Polakiem, który wygrał Australian Open. Podobnie jak przed laty Wojciech Fibak – Łukasz triumfował w duecie z zagranicznym partnerem – Robertem Lindstedtem. W finale pokonali oni duet Butorac – Klaasen 6:3 6:3.

Polsko-szwedzka para wygrała pierwszego seta w 28 minut 6:3. Drugi zakończył się takim samym rezultatem, ale trwał nieco dłużej i był bardziej dramatyczny. Kubot i Lindstedt mieli na koncie przełamanie już w początkowej fazie seta, ale nie potrafili utrzymać tej przewagi.

Decydujący okazał się ósmy gem, w którym Robert i Łukasz ponownie wygrali przy serwisie przeciwników. Potem pozostało już tylko dopełnić formalności przy serwisie Lindstedta. Rywale z USA i RPA nie złożyli broni i walczyli do końca. Gem rozstrzygnął się na przewagi, ale ostatecznie Polak i Szwed mogli świętować swoje pierwsze wielkoszlemowe triumfy.

W niedzielę o 9:30 w Melbourne wielki finał singla mężczyzn. Rafael Nadal zagra ze Stanislasem Wawrinką. W zawodach kobiecych triumfowała Chinka Na Li, która w decydującym starciu pokonała Dominikę Cibulkovą 7:6 6:0.