Decydujące chwile TdP 2014: zaczynają się góry – profil 5. etapu

Kolarstwo Tour de Pologne

Zbliżają się decydujące momenty Tour de Pologne 2014. W czwartek peleton wjeżdża w góry, gdzie pozostanie przez dwa dni. Dzisiejszy etap z Zakopanego do Strbskiego Plesa liczy 190 km, a kolarzy czekają cztery poważne podjazdy.

Po raz pierwszy w historii Tour de Pologne odwiedzi Słowację. Właściwie cały piąty etap prowadził będzie po szosach tego kraju.17,km po starcie w Zakopanem kolarze przekroczą granicę i pojadą w kierunku Strbskiego Plesa. Tam pokonają dwie rundy po 25,4 km każda, ale zanim dojadą na okrążenie czekają ich dwie premie górskie – na 68. kilometrze premia II kategorii w Huty, a na 117. kilometrze premia III kategorii w miejscowości Vychodna. 

Po wjeździe na rundę kolarzy czeka około 7 km podjazd o nachyleniu oscylującym wokół 5%. Wspinaczkę tę pokonają w sumie trzykrotnie, a dodatkowo do mety wjadą jeszcze wyżej, na ostatnim kilometrze będzie nawet moment z nachyleniem 16%.

Profil 5. etap Tour de Pologne 2014:

Ostatnie 3 km trasy:

profile: tourdepologne.pl

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz