Dobre wieści z Australii: Janowicz i deble grają dalej

Jerzy Janowicz awansował do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Polak pokonał w czterech setach Hiszpana Pablo Andujara i w kolejnym meczu zmierzy się z Niemcem Florianem Mayerem. Nieźle spisują się też polskie deble.

Przed meczem z Andujarem było sporo obaw co do formy, a przede wszystkim zdrowia Janowicza. W pierwszej rundzie miał on duże problemy ze stopą i omal nie przegrał z młodziutkim Jordanem Thompsonem. Także starcie z Hiszpanem rozpoczęło się źle dla łodzianina, który przegrał pierwszego seta 4:6. Na szczęście dalej było już tylko lepiej – kolejne dwie partie Jerzy wygrał w tie-breakach, a czwartą odsłonę zapisał na swoje konto po triumfie 6:3. W III rundzie Polak zagra z Florianem Mayerem, który dziś wyeliminował turniejową czternastkę – Michaiła Jużnyja.

***

Dobre wieści napływają także z turniejów deblowych. Wśród kobiet Katarzyna Piter i Alicja Rosolska wygrały z parą Goworcowa/McHale 6:3 6:3 i awansował do II rundy. Takie samo osiągnięcie zanotowali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy ograli polsko-chorwacki duet Bednarek – Karlović 7:5 7:5. W II rundzie debla jest już również Łukasz Kubot, występujący w parze ze Szwedem Lindstedtem. W środę wygrali oni z parą Delbonis/Ramos 6;3 6:2. Turniej deblowy zakończył się już za to dla Michała Przysiężnego, który w duecie z Marinko Matosevicem przegrał z parą  Flaming/Hutchins 6:4 4:6 0:6.

Wynik i drabinki AO >>

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!