Podsumowanie drugiego dnia na ME w Zurychu – Urbanek z brązowym medalem

Drugi dzień lekkoatletycznych ME w Zurychu przyniósł nam jeden brązowy medal. W konkursie rzutu dyskiem zdobył go Robert Urbanek, który pokonał m.in. Piotra Małachowskiego. Podsumowanie dnia w wykonaniu Polaków.

RELACJA LIVE Z TRZECIEGO DNIA >>

[tab:LIVE]

22:40

Harting mistrzem Europy, srebro dla Estończyka Kantera, a brąz dla Polaka Roberta Urbanka. Brawo!

22:37

Małachowski skończy na czwartym miejscu. Nie zdołał się poprawić. Ale Urbanek może mieć brąz…

22:31

Małachowski w piątym rzucie lepiej – 63,54 daje jednak "tylko" czwarte miejsce. Została mu jedna próba.

22:27

Po czterech kolejkach rzutu dyskiem Harting 66,07 przed Kanterem 64,75 i Urbankiem 63,81. Małachowskiemu nie idzie – szóste miejsce 62,01.

21:47

Winni jeszcze jesteśmy zaległe wyniki półfinałów na 800 m. Oto przyjemny dla nas skład finału:

21:45

Robert Urbanek – 63,67m – 2. miejsce, Piotr Małachowski – 62,01m – 4.  miejsce. Prowadzi Harting 63,94m. To wyniki po pierwszej kolejce rzutu dyskiem.

20:01

Łukasz Krzewina z czasem 45,47 zajął czwarte miejsce w półfinale na 400 m, ale wynik ten daje mu awans jako drugi "lucky loser".

19:56

Anna Jagaciak odpada z trójskoku. W trzecim skoku 13,55, wyniki 13:59 to za mało, by awansować.

19:53

W drugim półfinale na 400 m Łukasz Krawczuk na piątym miejscu – 46,22 to za mało na finał.

19:45

400 m mężczyzn, półfinał numer 1 – Rafał Omelko na szóstym miejscu i koniec marzeń o finale. Czas 46,69.

19:40

W trójskoku Anna Jagaciak w drugiej próbie kwalifikacyjnej 13,59m, ale to może być za mało, by awansować Na razie jest dwunasta i może trzeba się poprawić w trzecim skoku.

19:35

Justyna Święty zajęła siódme miejsce w swoim półfinale i odpadła z rywalizacji na 400 m. Czas to 52,85.

19:28

400 m kobiet – Małgorzata Hołub trzecia w swoim biegu z czasem 52,58 i ma pewny awans do finału. W drugim biegu pokaże się Justyna Święty.

19:22

Kwalifikacje trójskoku kobiet. Minimum to 14,20m. Anna Jagaciak w pierwszej próbie spaliła, tak jak większość zawodniczek grupy B.

19:02

Patryk Dobek nie pobiegnie jednak w finale. W trzecim biegu padły świetne rezultaty. Triumfator Estończyk Magi pobiegł 48,54, a czwarty na mecie Fin Moro 49,08 pokonał Polaka o 0,05s jednocześnie poptawił rekord życiowy o 0,89s.

18:47

Świetnie pobiegł w półfinale 400 m ppł Patryk Dobek. Zajął trzecie miejsce z czasem 49,13, który jest jego rekordem życiowym. Polak może awansować do finału jako jeden z dwóch najlepszych zawodników z miejsc poniżej drugiego. Zostały dwa biegi półfinałowe, będziemy patrzeć na czasy.

18:30

Wiatr nie ustaje, ale zawodnicy pojawiaja się na stadionie. Zobaczymy co uda się rozegrać. W sześciu konkurencjach mamy obejrzeć dwanaścioro naszych reprezentantów…

17:40

Sesja popołudniowa jest opóźniona do 18:30 z powodu silnego wiatru nad Zurychem.

15:09

Anita Włodarczyk rzuciła 75,73m i bez problemu awansowała do finału rzutu młotem.

13:39

71,33 m w pierwszym rzucie osiągnęła młociarka Joanna Fiodorow co daje automatycznie miejsce w finale. Minimum to 69,50. W grupie B wystartuje Anita Włodarczyk, ale to za około godzinę.

13:10

W sesji przedpołudniowej zostały jeszcze kwalifikacje rzutu młotem kobiet z Joanną Fiodorow i Anitą Włodarczyk, ale z powodu deszczu zawody te zostały opóźnione. Grupa A ma ruszyć o 13:30. Można zatem chwilę odpocząć. Do usłyszenia.

12:50

Joanna Jóźwik zajęła trzecie miejsce w swoim biegu na 800 m i awansowała do półfinału. Osiągnęła czas 2:01.60.

12:44

Angelika Cichocka z czasem 2:04,41 zajęła czwarte miejsce w biegu kwalifikacyjnym na 800 m i odpadła z dalszej rywalizacji.

12:04

Dominik Bochenek z czasem 13,66s był piąty w swoim biegu na 110m ppł i odpadł z dalszej rywalizacji

11:43

Artur Noga był drugi w swoim biegu kwalifikacyjnym na 110 m ppł i awansował do półfinału. Polak miał czas 13,44s.- to jego najlepszy bieg w tym sezonie.

11:17

Joanna Linkiewicz była druga w swoim biegu eliminacyjnym i awansowała do półfinału biegu na 400 m ppł. Czas 57,12

11:13

Wojciech Theiner skoczy w pierwszej próbie wzwyż 2,23 i to już gwarantuje mu udział w finale.

10:45

Po pięknym finiszu Hiszpan Lopez wygrał chód na 20 km. Srebro i brąz dla Rosjan Iwanowa oraz Striełkowa. Ukrainiec na czwartej pozycji. Rafał Fedaczyński miał niezłą końcówkę i dotarł do mety na 16. miejscu – 4:44 straty.

10:32

Ruszyły kwalifikacje skoku wzwyż. Wojciech Theiner skoczył już 2,10 i 2,19. Minimum kwalifikacyjne to 2,28m.

10:29

16km – prowadzi czwórka chodziarzy – Iwanow (RUS), Lopez (ESP), Dmytrienko (UKR) i Striełkow (RUS). Fedaczyński jest 19. ze stratą 2:59.

10:11

Po 12km na czele szóstka – Iwanow (RUS), Lopez (ESP), Dmytrienko (UKR), Striełkow (RUS), Linke (GER) i Martino (ESP). Fedaczyński na 21. miejscu, 1:42 straty.

10:00

Ukrainiec Rusłan Dmytrienko na czele po 10km. Blisko niego jest jeszcze jedenastu rywali. Fedaczyński na 22. lokacie – 52 sekundy straty.

9:49

Chodziarze mają za sobą 7 km. Na czele około 20 osób, Rafał Fedaczyński niestety trochę odstaje od tej grupki.

9:23

Wystartował już chód panów na 20 km. Rafał Fedaczyński w stawce. Polak ma piąty rekord życiowy spośród startujących zawodników i w tej chwili maszeruje na czele licznej grupy zawodników.

[tab:Podsumowanie dnia Polaków]

• RZUT DYSKIEM (M) – Robert Urbanek (63,81) brązowym medalistą, Piotr Małachowski (63,54) na czwartym miejscu. Mistrzem Europy Robert Harting z Niemiec.
  • 800 m (M) – w finale pobiegną trzej Polacy. Artur Kuciapski był drugi w swoim półfinale (1:46,05). Adam Kszczot (1:47,12) wygrał drugi półfinał przed Marcinem Lewandowskim (1:47,18)
  • TRÓJSKOK (K) – Anna Jagaciak z wynikiem 13,59m zajęła 15. miejsce w kwalifikacjach i odpadła z dalszej rywalizacji.
  • 400 m (M) – Łukasz Krzewina był czwarty w swoim biegu i z czasem 45,47 awansował do finału. Odpadli Rafał Omelko (6. miejsce w serii, czas 46,69) oraz Łukasz Krawczuk (piąty w swoim biegu – 46,24)
  • 400 m (K) Justyna Święty odpadła zajmując siódme miejsce w półfinale (52,85), a Małgorzata Hołub była trzecia w swoim biegu i awansowała do finału z czasem 52,58.
  • 400 m PPŁ (M): Patryk Dobek z wynikiem 49,13 – rekord życiowy był trzeci w swoim półfinale (awansuje dwóch) i nie uzyskał awansu do finału.
  • RZUT MŁOTEM (K): Joanna Fiodorow w pierwszym rzucie eliminacji zapewniła sobie awans do finału. 71,33 m to więcej niż minimum kwalifikacyjne (69,50). W grupie B Anita Włodarczyk także rzuciła ponad minumum już w pierwszej próbie, a wynik 75,73 musi robić wrażenie na rywalkach.
  • 800 m K: Joanna Jóźwik z czasem 2:01,60 była trzecia w swoim biegu i awansowała do półfinału. Odpadła natomiast Angelika Cichocka, która z czasem 2:04,41 była piąta w swojej serii.
  • 110 m PPŁ: Artur Noga był drugi w swoim biegu (13,44s) i awansował do półfinału. Odpadł natomiast Dominik Bochenek (piąty w biegu, czas 13,66)
  • SKOK WZWYŻ (M): Wojciech Theiner z wynikiem 2,23 (w pierwszej próbie) awansował do finału.
  • 400 m PPŁ (K): Joanna Linkiewicz z czasem 57,12 awansowała do półfinału. Polka była druga w swoim biegu kwalifikacyjnym.
  • CHÓD 20 km (M): Rafał Fedaczyński zajął 16. miejsce. Do mistrza – Hiszpana Lopeza stracił 4 min. 44 s.